اعضاء هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد


پایگاه قوانین
  قانون اساسی
  قانون نظام صنفی وآیین نامه ها
  دستور العملها
  قوانین مالیاتی
  قوانین کار و تامین اجتماعی
  قوانین پول وبانکی
  قوانین صادرات و واردات

حدود 40 درصد تولیدات اصناف مشهد صادر می شود
ارسال شده در مورخه: شنبه، 11 دي ماه، 1395

محمود بنا نژاد مشهدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه صادرات اقلام مختلف با کارت بازرگانی انجام می شود، آمار دقیق و روشنی از صادرات بخش اصناف وجود ندارد.وی بیان کرد: هم اکنون برنامه ریزی برای ساماندهی و تجمیع صادرات تولیدات بخش


اصناف به کشورهای دیگر در حال انجام است.
این مسئول اظهار کرد:در این راستا تاسیس شرکت خدمات مدیریت صادرات در حال پیگیری است تا به این ترتیب خدمات صادرات به کلیه اصناف ارائه شود و نیز روند صادرات اصناف قابلیت استخراج و مدیریت مطلوب را داشته باشد.
بنانژاد گفت: بسیاری از اصناف به دلیل عدم برخورداری از کارت بازرگانی در صادرات محصولات خود دست به دامان شرکت های بازرگانی می شوند اما با تاسیس و راه اندازی شرکت خدمات مدیریت صادرات، می توان این مشکلات را بر طرف و خدمات بهتری در زمینه صادرات به اصناف در بخش های مختلف ارائه کرد.
رئیس اتاق اصناف بدون اشاره به رقم دقیقی از صادرات بخش اصناف اظهار کرد: صادرات اقلامی مانند زعفران، نبات، آبنبات،مواد غذایی، میوه و تره بار و کاشی و سرامیک به ترتیب بیشترین حجم و میزان صادرات اصناف را به خود اختصاص می دهند.
وی بیان کرد: با توجه به تقاضای برخی کشورها از جمله افغانستان در دریافت بسته های صادراتی شامل اقلام مختلف مواد غذایی و غیره به صورت تجمیعی در این زمینه نیز تلاش می شود تا با تاسیس شرکت خدمات مدیریت صادرات، این نیاز تامین شود.
وی گفت: در دو سال گذشته شاهد حضور موثر و مثبت اصناف بخش های مختلف در نمایشگاه های خارجی و حضور هیات های مذاکره کننده کشورهای مختلف به منظور توسعه صادرات اصناف بوده ایم.
هم اکنون 105 اتحادیه با 120 هزار واحد صنفی در مشهد زیرپوشش اتاق اصناف قرار دارند.
220 هزار واحد صنفی در استان خراسان رضوی فعال هستند.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا


بازگشت…

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب

انتخاب ها

اشتراک گذاري مطلب