امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 3 خرداد ماه، 1397
حدود 40 درصد تولیدات اصناف مشهد صادر می شود
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 11 دي ماه، 1395 تعداد بازدید: 200

محمود بنا نژاد مشهدی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به اینکه صادرات اقلام مختلف با کارت بازرگانی انجام می شود، آمار دقیق و روشنی از صادرات بخش اصناف وجود ندارد.وی بیان کرد: هم اکنون برنامه ریزی برای ساماندهی و تجمیع صادرات تولیدات بخش

اصناف به کشورهای دیگر در حال انجام است.
این مسئول اظهار کرد:در این راستا تاسیس شرکت خدمات مدیریت صادرات در حال پیگیری است تا به این ترتیب خدمات صادرات به کلیه اصناف ارائه شود و نیز روند صادرات اصناف قابلیت استخراج و مدیریت مطلوب را داشته باشد.
بنانژاد گفت: بسیاری از اصناف به دلیل عدم برخورداری از کارت بازرگانی در صادرات محصولات خود دست به دامان شرکت های بازرگانی می شوند اما با تاسیس و راه اندازی شرکت خدمات مدیریت صادرات، می توان این مشکلات را بر طرف و خدمات بهتری در زمینه صادرات به اصناف در بخش های مختلف ارائه کرد.
رئیس اتاق اصناف بدون اشاره به رقم دقیقی از صادرات بخش اصناف اظهار کرد: صادرات اقلامی مانند زعفران، نبات، آبنبات،مواد غذایی، میوه و تره بار و کاشی و سرامیک به ترتیب بیشترین حجم و میزان صادرات اصناف را به خود اختصاص می دهند.
وی بیان کرد: با توجه به تقاضای برخی کشورها از جمله افغانستان در دریافت بسته های صادراتی شامل اقلام مختلف مواد غذایی و غیره به صورت تجمیعی در این زمینه نیز تلاش می شود تا با تاسیس شرکت خدمات مدیریت صادرات، این نیاز تامین شود.
وی گفت: در دو سال گذشته شاهد حضور موثر و مثبت اصناف بخش های مختلف در نمایشگاه های خارجی و حضور هیات های مذاکره کننده کشورهای مختلف به منظور توسعه صادرات اصناف بوده ایم.
هم اکنون 105 اتحادیه با 120 هزار واحد صنفی در مشهد زیرپوشش اتاق اصناف قرار دارند.
220 هزار واحد صنفی در استان خراسان رضوی فعال هستند.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا













کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب