امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 6 خرداد ماه، 1397
نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی: افزایش 400 درصدی مالیات تولیدکنندگان استان پیگیری می‌شود
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 15 آذر ماه، 1395 تعداد بازدید: 357

نائب رئیس اول مجلس شورای اسلامی گفت: مطالبات تولیدکنندگان و کارآفرینان خراسان در کمیسیون‌های تخصصی مجلس مطرح می‌شود و مجلس افزایش 400 درصدی مالیات تولیدکنندگان خراسان را پیگیری خواهد کرد.

 به نقل از روابط عمومی خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان مسعود پزشکیان در نشست با

هیات رئیسه خانه صنعت، معدن وتجارت و روسای انجمن‌های صنایع همگن استان اظهار کرد: با عنایت به گلایه‌های فعالان اقتصادی، به زودی نشست مشترکی با حضور رئیس سازمان امور مالیاتی کشور، نمایندگان خانه صنعت، معدن و تجارت و کمیسیون صنایع مجلس برای رفع چالش‌های تولید در حوزه نظام مالیاتی کشور برگزار می‌شود. 
 
وی ادامه داد: همچنین مسائل ارزی تولید و صادرات در نشست آتی کمیسیون‌های اقتصاد و برنامه بودجه طرح خواهد گردید. حل مسائل کشور نیازمند نگاه کارشناسی، علمی و تخصصی است. اگر قانون به نحو مناسبی تدوین شود ومجلس نظارت دقیق و به هنگام خود را اعمال نماید، این همه مشکلات نمی‌داشتیم. 
 
پزشکیان تصریح کرد: اینکه پس از سال‌ها همچنان در حوزه آب، کشاورزی، صنعت وتولید با چالش‌هایی مواجه هستیم، نشان می‌دهد که نقشه راه غلط بوده است. 
 
نایب‌رییس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر استفاده از تجارب بین‌المللی در رفع مشکلات و چالش‌های اقتصادی کلان کشور خاطرنشان کرد: اگر امروز در برخی از رشته‌های صنعتی با اشباع بازار مواجهیم، تشکل‌های تخصصی همچون خانه صنعت، معدن و تجارت باید وارد میدان شده و نیازهای کشور را برای توسعه صنعتی ومعدنی اعلام نمایند.
 
وی با اشاره به فعالیت 60 دانشگاه پزشکی در کشور بیان کرد: این دانشگاه‌ها در حالی تاسیس شده است که فکری برای بازار کار فارغ‌التحصیلان نشده است و معلوم نیست که کشور به این همه دانشجو نیاز دارد. 
 
در این نشست مهندس حسن حسینی، رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان، عدم اجرای برخی از قوانین، فساد اداری، افزایش مالیات‌ها و نوسانات نرخ ارز را از جمله تنگناهای واحدهای تولیدی دانست وگفت: فشار نظام مالیاتی و سودهای کمرشکن بانک‌ها دو معضل اساسی تولید در استان است. 
 
وی افزود: افزایش مالیات‌ها به ویژه در استان خراسان رضوی به تعطیلی برخی از واحدها منجر شده است؛ از این رو از مجلس شورای اسلامی درخواست داریم نسبت به این موضوع مهم وکاهش فشار مالیاتی تمهیدات لازم را اتخاذ نماید زیرا در شرایطی مالیات‌ها افزایش یافته که درآمد واحدهای تولیدی به شدت کاهش یافته است.
 
رییس خانه صنعت، معدن و تجارت استان با اشاره به تنش‌های سیاسی در کشور تصریح کرد: بازتاب اجتماعی تنش و دعواهای سیاسی در حوزه‌های اقتصادی بسیار تاثیرگذار است. تولیدکنندگان استان از مجلس شورای اسلامی می‌خواهند ضمن پیگیری مشکلات سربازان جبهه اقتصاد مقاومتی به رسالت خود برای نظارت بر اجرای دقیق قوانین عمل نمایند.
 
فیروز ابراهیمی، دبیر کل خانه صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی، نیز با اشاره به افزایش 250 درصدی بودجه مالیاتی کشور در5 سال اخیر بیان کرد: متاسفانه این رقم در استان که بیش از 400 درصد بوده است. به عبارت دیگر مالیات تولید به همین نسبت افزایش یافته است.
 
وی برقراری عدالت مالیاتی را یکی از خواسته‌های مهم جامعه تولیدکنندگان استان اعلام کرد و ادامه داد: فشار این افزایش مالیات بر تولید و حقوق بگیران متمرکز شده است. 
 
ابراهیمی با اشاره به روند افزایشی تورم و رکود در 15 سال گذشته اظهار کرد: متوسط نرخ تورم رسمی در این سال‌ها 17.5 درصد و نرخ افزایش حقوق 12.5 درصد بوده است؛ این بدین معناست که میان تورم و میزان افزایش حقوق کارمندان 5 درصد فاصله وجود دارد.
 
دبیر خانه صنعت، معدن و تجارت استان تاکید کرد: در این سال‌ها کاهش قدرت خرید مردم مستقیما بر نظام عرضه و تقاضا تاثیر گذاشته و تا این موضوع ترمیم نشود، آثار رونق تولید نمایان نخواهد شد.
 
منبع خبر:خبرگزاری ایسنا
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب