تاریخ : دوشنبه، 6 آبان ماه، 1392
موضوع : اخبار مجمع

احراز بالاترین رتبه سرعت نمایش صفحات پرتال مجمع از گوگل و یاهو

پرتال مجمع امور صنفی توزیعی و خدمات مشهد رتبه A را از نظر سرعت نمایش و بارگزاری صفحات از گوگل و یاهو گرفت.
خانم مهندس لؤلؤ ، مدیر واحد فناوری اطلاعات مجمع امور صنفی توزیعی و خدمات مشهد ضمن اعلام این خبر افزود :افزایش سرعت یا همان سریع باز شدن پرتال مجمع جهت کاربران به ویژه اپراتورهای اتحادیه های تحت پوشش همیشه دغدغه واحد فناوری اطلاعات مجمع بوده است.وی ادامه داد : با توجه به الکترونیکی شدن اکثر فعالیت های مجمع امور صنفی و اتحادیه های تحت پوشش آن از جمله اتوماسیون اداری تحت وب ، سامانه الکترونیکی آموزش متقاضیان پروانه کسب ، راه اندازی سایت های اینترنتی برای کلیه اتحادیه ها ، سرعت بارگزاری صفحات پرتال مجمع از اهمیت بسیاری برخوردار است لذا واحد فناوری اطلاعات فعالیتی هدفمند جهت بهینه کردن صفحات پرتال مجمع را آغاز کرد و در نهایت جهت بررسی نتیجه این فرآیند ، از سایتهای گوگل و یاهو بهره گرفته شد.
مدیر واحد فناوری اطلاعات مجمع امور صنفی توزیعی و خدمات مشهد ضمن اعلام این مطلب که افزایش سرعت سایت ها حتی موتورهای جستجوی بزرگ اینترنتی را تحت تاثیر قرار می دهد گفت :گوگل و یاهو در سایت ها و وبلاگ های رسمی خود اعلام کردند سایت هایی که سریعتر باز می شود را در نتیایج بالاتری قرار می دهند.
گوگل مانند رتبه بندی پیچ رنک، رتبه بندی پیج اسپید PageSpeed  را نیز اضافه کرده و یاهو نیز استاندارد Yslow را ایجاد کرده است .پیج اسپید فقط برای صفحه اول سایت نیست و هر صفحه پیج اسپید خودش را داراست  و پیج اسپید تک تک صفحات مهم هستند.
مهندس لؤلؤ  افزود : البته PageSpeed و Yslow چیزی فراتر از سرعت سایت هستند و معیار هایی مانند رعایت استاندارد های W3c و .. نیز برای آنان مهم است.
تصویر زیر از سایت gtmetrix.com گرفته شده است و بیانگر آن است که Pagespeed  پرتال مجمع امور صنفی توزیعی و خدماتی مشهد دارای بالاترین رتبه ممکنه است یعنی رتبه A .

جهت مشاهده گزارش وضعیت پرتال مجمع در سایتgtmetrix.com کلیک نمائید

مدیر فناوری اطلاعات مجمع مزیت های افزایش سرعت پرتال مجمع را بدین شرح برشمرد :
1 - سرعت بیشتر = سئو بهتر
وقتی گوگل و یاهو دو استاندارد جدید درست کنند و در سایت رسمی خود تاکید کنند، حتما فاکتور بسیار مهمی برای سئو خواهد بود.اگر از سرویس وب مستر گوگل استفاده کرده باشید مشاهده خواهید کرد که در قسمت Site Performance گوگل از شما می خواهد که افزونه پیج اسپید را نصب کنید و پیج اسپید سایتتان را افزایش دهید.
2 -  کاهش پهنای باند مصرفی = کاهش هزینه نگهداری پرتال
به دلیل پر بازدید بودن درگاه اینترنتی مجمع امور صنفی مشهد، همواره مقدار پهنای باند مصرفی آن یکی از دغدغه های ما بوده است .سئو مطلوب باعث افزایش سرعت صفحات و در نتیجه کاهش پهنای باند مصرفی سرورپرتال مجمع می شود.
3 - سرعت بیشتر در مراجعات بعدی
یکی از مزیت های افزایش پیج اسپید این است که Repeat View ها به نسبت سریعتر می شود.
یعنی اگر سایت شما برای Page Speed گوگل بهینه نشده باشد برای مثال ممکن است 30 ثانیه برای لود آن زمان ببرد.اگر وارد صفحه دیگر سایت شوید، ممکن است 28 ثانیه طول بکشد، یعنی مراجعات بعدی فقط 2 ثانیه کمتر است.
اما برای سایتی که Page Speed آن بهینه شده باشد، برای اولین بار 6 ثانیه زمان لازم دارد و برای باز کردن دوباره یا صفحه ای دیگر آن سایت 2 ثانیه زمان لازم دارند.
یعنی علاوه بر کاهش زمان کلی بارگزاری  سایت، حتی بارگزاری صفحات دیگر خیلی کمتر از بار اول می شوند.

4- علاقه به سایت های سریع
مشخص ترین و بارزترین فایده افزایش سرعت همین افزایش سرعت سایت است!
جدا از سئو، پهنای باند و مراجعات بعدی، همیشه سایت های سریعتر طرفداران بیشتری دارند.
همه کاربران برای وقت خود اهمیت می دهند، کاربران دارای اینترنت سریعتر نیز کم حوصله تر هستند.
منبع این مقاله : :پرتال جامع اتاق اصناف مشهد مقدس
آدرس این مطلب : http://www.asnaf-mhd.ir/608/احراز-بالاترین-رتبه-سرعت-نمایش-صفحات-پرتال-مجمع-از-گوگل-و-یاهو/