امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 10 آذر ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد عنوان کرد تشکیل مجمع هماهنگی تشکل‌های اقتصادی استان، راهی برای ارتقاء عملکرد بخش خصوصی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 4 آبان ماه، 1401 تعداد بازدید: 38

به عقیده رئیس اتاق اصناف مشهد، ایجاد مجمع هماهنگی تشکل‌های اقتصادی خراسان‌رضوی، فواید و مزایای زیادی برای بخش خصوصی دارد و مسیر روشنی را برای ادامه فعالیت‌های این بخش رقم خواهد زد.

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خراسان‌ رضوی، «محمود بنانژاد» اظهار کرد: هم‌گرایی و اتحاد تشکل‌های اقتصادی از ملزومات دستیابی به اهداف متعالی بخش خصوصی استان است. با کنار هم قرار گرفتن تشکل‌های بخش خصوصی، قدرت و پتانسیل بزرگی در حوزه مطالبه‌گری، راهکاراندیشی و مدیریت بحران ایجاد می‌شود که به واسطه آن قادر به توسعه و بهبود وضعیت اقتصادی خواهیم بود.

بنانژاد افزود: واحدهای اقتصادی بخش دولتی در فعالیت‌های ذی‌ربط از چهارچوب و مقررات لازم برخوردارند؛ اما در بخش خصوصی تا حدودی با پراکندگی‌ در تصمیم‌گیری‌ و گاهاً موازی‌کاری در فعالیت‌های تشکلی مواجه هستیم. لذا راه‌اندازی مجمع هماهنگی تشکل‌های اقتصادی در خراسان‌رضوی، ایجاد اتحاد و یک‌صدایی میان فعالان بخش خصوصی را در پی خواهد داشت و از این حیث، از اهمیت به‌سزایی برخوردار است.

رئیس اتاق اصناف مشهد اضافه کرد: از آن‌جا که بنیه مجمع هماهنگی تشکل‌های اقتصادی را تشکل‌های قانونی استان شکل داده‌اند، جایگاه این مجمع بسیار ویژه است؛ با این حال، تقویت این ساختار، حمایت و پشتیبانی بخش خصوصی را می‌طلبد. لذا در صورت توجه و همکاری بخش خصوصی به این مهم، شاهد جایگاه ویژه این مجمع در بدنه اقتصادی استان خواهیم بود.


وی ضمن تاکید بر حضور پیشکسوتان و استفاده از نظرات آنان در مجمع هماهنگی تشکل‌های اقتصادی استان گفت: استفاده از تجربیات پیشکسوتان و راهنمایی‌هایشان در تصمیم‌گیری‌ و رویدادهای مجمع، از ملزومات بسیار مهم محسوب می‌شود.

رئیس اتاق اصناف مشهد معتقد است دولت و نهادهای دولتی می‌بایست از ایجاد چنین مجمعی در استان استقبال کنند؛ زیرا همگرایی فعالان اقتصادی که در بخش‌های مختلف اقتصاد فعالیت می‌کنند، می‌تواند دستاوردهای ریز و درشتی را هم برای دولت و هم برای تمام مردم به ارمغان بیاورد‌.

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب