امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
دوشنبه، 10 بهمن ماه، 1401


خزانه دار اتاق اصناف ایران و رئیس اتاق اصناف مشهد: اصناف باید خود را با شیوه های دانش بنیانی سازگارکنند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 1 مرداد ماه، 1401 تعداد بازدید: 181

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: اصناف با این شرایط اقتصادی و کسب و کار باید خود را با شیوه‌های دانش‌بنیانی سازگار کنند و به نوعی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان چه در بخش تولید و خدمات و چه در بخش فنی، تولیدی و خدماتی برای توسعه استفاده کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف ایران  محمود بنانژاد در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص جزئیات تفاهم‌نامه همکاری بین اتاق اصناف مشهد با دانشگاه آزاد اسلامی خراسان رضوی، اظهار کرد: تفاهم‌نامه همکاری بین حوزه اصناف و بازار و مجموعه علمی مانند دانشگاه آزاد اسلامی مشهد به این دلیل منعقد شد که اکنون با توجه به تغییراتی که در کسب و کارها اتفاق می‌افتد، نیاز به آموزش و به روزرسانی هر روز احساس می‌شود که باید به آن جامه عمل پوشاند.

 

 

وی افزود: بنابراین این احساس در سطوح مختلف مانند صنوف تولیدی و خدمات فنی به خصوص در این حوزه و حوزه‌های دیگر هم مانند تولیدی و خدماتی وجود دارد که لازم است آموزش‌هایی را به صورت فنی، بازاریابی و حتی شیوه‌های نوین کسب و کار داشته باشیم. این امر نیاز به آموزش‌های جدید مستمر دارد و به واسطه این مهم، تفاهم‌نامه‌ای را با دانشگاه آزاد اسلامی مشهد منعقد کردیم که از ظرفیت آن‌ها برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنیم.

رئیس اتاق اصناف مشهد بیان کرد: همچنین دانشجویان یا افرادی که از دانشگاه آزاد اسلامی مشهد فارغ التحصیل شدند و نیاز به فعالیت در یک فضای فیزیکی بازار دارند؛ ما این شرایط را در حوزه اصناف در اختیار آن‌ها قرار می‌دهیم تا از این ظرفیت استفاده کنند و به عنوان کارآموزی یا کارورزی به خصوص برای شغل‌های فنی فعالیت‌های خود را داشته باشند.

وی تصریح کرد: همچنین با افتتاح دبیرخانه مشترک در دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، دو نماینده از این مجموعه و اتاق اصناف در این دبیرخانه حضور دارند تا به دانشجویان مشاوره دهند. همچنین اتحادیه‌هایی که می‌خواهند در زمینه آموزشی، فنی و کارگاه‌های آموزشی که در دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، استفاده کنند به این دبیرخانه مراجعه کنند تا به آن‌ها مشورت داده شده و در کسب و کار خود راهنمایی شوند.

بنانژاد خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تغییرات اساسی در شیوه‌های کسب و کار رخ داده و اینکه بازار و مدیریت آن به شیوه سنتی گذشته امکان‌پذیر نیست، اصناف با این شرایط اقتصادی و کسب و کار باید خود را با شیوه‌های دانش‌بنیانی سازگار کنند و به نوعی از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان چه در بخش تولید و خدمات و چه در بخش فنی، تولیدی و خدماتی برای توسعه استفاده کنند و به اصلاح شیوه‌های سنتی قدیمی بپردازند تا بهره‌وری بیشتری از این شرایط اقتصادی داشته باشند.

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب