امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد مطرح کرد: رسیدگی به مشکلات و موانع فرا روی عمده صنوف تولیدی در ستاد تسهیل
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 1 آبان ماه، 1400 تعداد بازدید: 154

ستاد تسهیل و رفع موانع تولید به موجب مواد الحاقی قانون تسهیل و رفع موانع تولید در سال ۱۳۹۴ در کشور تاسیس شد. پس از آن بنا شد شعب استانی این ستاد نیز در سراسر کشور به ریاست استانداران تشکیل شده تا مشکلات تولید کنندگان را بررسی کنند.

در همین زمینه رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو و خزانه دار اتاق اصناف ایران اظهار داشت: طبق قانون، این ستاد می‌تواند با بررسی وضعیت مجموعه‌های تولیدی با درخواست تقسیط و امهال وام‌های دریافتی آنان موافقت کرده و دستور لازم را در این خصوص به بانک‌ها بدهد، ضمن اینکه مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و شعب استانی آن لازم الاجراست.

 

 محمود بنانژاد مشهدی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف مشهد ضمن اشاره به تشکیل گروه کاری اصناف ذیل ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در استان و شهرستان مشهد که به پیشنهاد رئیس اتاق اصناف و موافقت استاندار انجام شد، هدف از تشکیل این ستاد را بررسی و پیگیری مشکلات عمده صنوف تولیدی و موانع فرا روی آنها در بخش اصناف عنوان کرد و در ادامه افزود: پس از تشکیل این گروه کاری جلسات متعددی به منظور طرح موانع و مشکلات حوزه صنفی با موضوعات مختلفی چون مشکلات مالیاتی، مشکلات با شهرداری،  رفع تعهدات ارزی، بررسی قطع سهمیه سوخت ریخته گران، تغییر تعرفه های تجاری به صنعتی صنوف تولیدی و... در اتاق اصناف و استانداری برگزار شد.

وی با اشاره به برگزاری تعداد 7 جلسه گروه کاری اصناف و صدور 9 مصوبه خاطرنشان کرد: موضوعاتی که به اتاق جهت رفع مشکل صنوف مختلف ارجاع می شود، پس از بررسی توسط کارشناسان به سایر گروه های کاری مربوطه ارسال و پیگیری لازم برای رسیدن به نتیجه ی مطلوب  انجام می شود.

 بنانژاد در ادامه افزود: خوشبختانه اکثر مصوبات از سوی دستگاه های متولی به اجرا در آمده است و آن دسته از مصوباتی که هنوز اقدامی روی آن صورت نگرفته از سوی اتاق در دست پیگیری می باشد.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب