امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 18 مرداد ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد و خزانه دار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران: اصناف تامین کننده امنیت و نیروی انتظامی حافظان امنیت هستند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 24 مهر ماه، 1400 تعداد بازدید: 287

 همایش بزرگداشت هفته ی نیروی انتظامی با رعایت دستورالعملهای بهداشتی روز پنجشنبه 22 مهرماه در محل هتل پردیسان  با حضور فرمانده ارشد انتظامی استان خراسان رضوی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان خراسان رضوی، رئیس اداره نظارت براماکن عمومی استان خراسان رضوی، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد و روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد.

در این همایش رئیس اتاق اصناف مشهد و خزانه دار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران اظهار داشت: در واقع هرروز و هر هفته، روز و هفته ی نیروی انتظامی است و امروزه آسایش و آرامش کنونی ما مرهون  زحمات شبانه روزی و تلاشهای ارزنده ی این حافظان نظم و امنیت است که شب بیداری‌ها، در کنار مردم بودن ها و خدمت رسانیهای آنها برای همه ی ما محسوس و قابل تقدیر است.

 

محمود بنانژاد مشهدی در ادامه افزود: شعار پلیس هوشمند، امنیت پایدار واقعیتی است که در ماهیت و حقیقت آن مطالب مهمی نهفته است زیرا در گذشته مثلا برای گرفتن یک گذرنامه مشکلات بسیاری پیش روی افراد قرار داشت و یا افراد در مباحث صنفی مانند تشکیل پرونده های اماکن و... با هزینه های مادی و معنوی مواجه می شدند که در حال حاضر با استفاده از تکنولوژی های نوین با کمترین زمان و هزینه این مشکلات پشت سر گذاشته شده، علاوه براین مردم می توانند در بسیاری از امور زندگی  از خدمات پلیس بهره مند شوند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی خاطرنشان کرد: تقریبا از دوسال گذشته در اتاق اصناف ایران تلاش براین بود که استعلام ها و مراحل صدور پروانه ی کسب را بتوانیم به صورت الکترونیکی انجام بدهیم، ابتدا در سامانه ایرانیان اصناف سامانه ی امور مالیاتی درج شد، اگر چه با مشکلات اولیه ای مواجه شدیم، اما با رفع موانع موجود، در حال حاضر در کمترین زمان ممکن استعلام مالیاتی در این سامانه اخذ می گردد.

وی افزود: در سال گذشته طی برگزاری جلسات متعدد کشوری با مسئولین نیروی انتظامی، اماکن ناجا و هیئت مقررات زدایی موفق شدیم با همراهی نیروی انتظامی با وجود الزام امنیت سیستم های حفاظتی و بروز مشکلات ارتباط این دو سامانه با یکدیگر و همچنین رعایت دستورالعملهای امنیتی گام موءثری در به ثمر نشاندن استعلام اماکن به صورت الکترونیکی برداشته که این امر از دوماه پیش تا کنون به مرحله ی اجرا رسیده است.

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت : از آنجایی که آموزش اصناف، استعلام های سازمانها و اماکن به صورت مجازی صادر می شوند، ما می توانیم ادعا کنیم به جز تعداد انگشت شماری از اتحادیه ها که ثبت محور هستند و باید دستگاهها و سازمانها استعلام مربوطه را پاسخ بدهند، برای بسیاری از رسته های صنفی در کمتر از سه روز پروانه کسب صادر می کنیم. 

 بنانژاد بیان داشت: قبل از اینکه مجلس به بحث قانون تسهیل صدور مجوزها ورود پیدا کند، ما توسط سامانه ی دولت الکترونیک و سامانه ی مجوزها گامهای موءثری را به سمت و سوی  هوشمند کردن صدور پروانه های کسب برداشتیم که خوشبختانه این موضوع با همکاری روسای اتحادیه ها، مدیران اجرایی، مسئولان سازمان امور مالیاتی و نیروی انتظامی اجرایی شد.

خزانه دار و عضو اتاق اصناف ایران ادامه داد: اگر یک واحد صنفی چراغی را در خیابان و یا گذرگاهی روشن می کند، شکی نیست که در آن خیابان امنیتی را ایجاد نموده و یا به عبارتی دیگر می توان گفت اصناف به معنی تامین کننده امنیت و نیروی انتظامی به عنوان حافظان امنیت در کنار یکدیگر می توانند یک کار برد- برد را رقم بزنند.

وی تصریح کرد: در حوزه ی ساماندهی واحدهای صنفی در شش ماهه ی گذشته بالغ بر ۷ هزار مورد اخطار که توسط اتحادیه های صنفی به اتاق ارجاع شده بود، با همکاری نیروی انتظامی و اداره نظارت بر اماکن عمومی در بین واحدهای صنفی مربوطه توزیع و اجرا گردید.

بنانژاد اظهار داشت: بحث کرونا مسئله ای بود که در بسیاری از کشورها مشکلات حاد اجتماعی ایجاد کرد ولی ما با همکاری و هماهنگی اتاق، نیروی انتظامی و اتحادیه ها، توانستیم ضمن اعمال محدودیتها و اجرای دستورالعملهای ستاد ملی کرونا با کمترین تبعات و مشکلات در سطح اجتماعی مواجه شویم که این موضوع باعث افتخار اصناف است.

درادامه ی این همایش سرهنگ امید نودهی، رئیس پلیس امنیت عمومی استان خراسان رضوی ضمن تبریک هفته ی نیروی انتظامی و عرض خیر مقدم به حضار گفت: از سال گذشته تا کنون شیوع بیماری کرونا یکی از موضوعات اصلی بود که ماموریت مجموعه ی پلیس به ویژه پلیس امنیت و اداره نظارت براماکن عمومی را تحت تاثیر قرار داد.

رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی افزود: در این راستا اگر تعاملات و هم پوشانی های اتاق اصناف و اتحادیه ها و صنوف مختلف درهمگامی با پلیس نبود، احتمال بروز چالش های جدی متصور بود و خوشبختانه با همکاری مجموعه ی اصناف پلیس خراسان رضوی این  ماموریت مهم را به خوبی مدیریت کرد. 

 رئیس پلیس امنیت عمومی خراسان رضوی  ضمن اشاره به اقدامات انجام شده در سطح استان و کشف چند انبار دارویی در حوزه ی سلامت افزود: حدود ۱۶۰ میلیار تومان کالاهای قاچاق و اقلام ضروری که با زندگی روزمره مردم سروکار داشته در تعامل مطلوبی که با تعزیرات حکومتی، مقامات قضایی، مجموعه ی اتاق اصناف و اتحادیه ها ایجاد شده،کشف و ضبط شد.

امنیت مهمترین بسترسازتوسعه  است

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی دراین همایش عنوان کرد : امنیت مهمترین بسترساز توسعه است وامنیت بسیاربالای کشورمدیون جانفشانی های مدافعان نظم وامنیت است.

جوادخزاعی افزود:  نیروی انتظامی برخلاف سایرسازمانهای خدمت رسان که بصورت بخشی عمل میکنند، نیروی کاملا درخدمت نظم وامنیت برای همه آحادجامعه است.

سرپرست سازمان صمت خراسان رضوی درادامه پلیس هوشمندو مقتدر رامایه آرامش جامعه عنوان داشته وگفت : بالا بردن هوشمندسازی و اقتداردرنیروی انتظامی ماحصل هوش وزکاوت برنامه ریزان دراین نیرواست که نشان از پیشتازی این نیرو نسبت به سایربخشهادرسطح جامعه دارد.

جوادخزاعی سپس زحمات و مقاومت جامعه بزرگ اصناف دردوسال شیوع بیماری کرونا راقابل تقدیردانسته که علیرغم فشار و رنج ناشی ازمحدودیتهای حاصل ازآن درکمک به جلوگیری ازفراگیری بیماری نقش مهمی را ایفا نمودند.

اصناف محور مدیریت امنیت و سلامت

سردار سرتیپ پاسدار محمد کاظم تقوی ،در همایشی که  به مناسبت هفته ی بزرگداشت نیروی انتظامی برگزار شد ،گفت : نیروی انتظامی به عنوان خادم مردم در دوره ی شیوع بیماری کرونا با اهتمام جدی تمام توان و استعداد خود را در بستر خدماتی، عملیاتی، انتظامی و درمانی به کار گرفت  و همان گونه که مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فرمودند نیروی انتظامی ستون امنیت در کشور است، برای پایداری نظم و امنیت ایفای نقش کرد.

سرتیپ تقوی افزود:  اصناف درتحقق اهداف عالی توسعه نظم و انضباط اجتماعی، همراه پلیس و محور برقراری امنیت و سلامت بوده است.

فرمانده ارشد انتظامی استان خراسان رضوی  افزود: پلیس در دوران شیوع بیماری کرونا به وظایف و تکالیف خود عمل کرد و تعددی از کارکنان خدوم انتظامی به این بیماری مبتلا و بیش از ده شهید و جان باخته سبکبال تاکنون در فرماندهی انتظامی خراسان رضوی داشته ایم.

 فرمانده ارشد انتظامی استان گفت: ما شاید دومین سازمانی باشیم که بیشترین آسیب را در بخش کرونا از باب نیروی انسانی متحمل شدیم در کنار ابتلای تعداد زیادی از کارکنان به کرونا، این بیماری ماموریت های متعددی را به ما تحمیل کرد که با جنس دینی و خاص مذهبی و درونی ما تقارن و تضاد داشت.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی بیان داشت: بحث محدودیتها و ممنوعیتهای سفر زائران به مشهد یکی از سخت ترین ماموریتها برای ما بود.

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی گفت: پلیس به پشتوانه سرمایه های اجتماعی و به ویژه اصناف متعهد و قانون مدار همچنان در صحنه حضور مقتدرانه ای دارد و در راه مقدس برقرار ی نظم و امنیت ازدل و.جان مایه گذاشته است.

سردار تقوی تاکید کرد: از اصناف عزیز که  با ما همراهی کرده اند، تشکر داریم، چرا که در هنگامه شیوع و تشدید بیماری کرونا، روزها و ماهها واحدهای صنفی را تعطیل کردند تا سلامت خود، جامعه و عزیزانشان به خطر نیفتد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود  تصریح کرد: در کنار حجم وسیعی از ماموریت همه ادارات و سازمانها با کاهش توانشان در محل کار به سلامتی خود و جامعه کمک کردند و پلیس با حضور حداکثری خود به سلامت جامعه کمک کرد.

فرمانده  انتظامی استان ادامه داد: فلسفه ی وجودی ما خدمت به مردم است، شهر مشهد از شمال به جنوب، شرق به غرب و بالعکس گسترش داشته و گسترش خواهد داشت، عمدتا اصناف تمرکز بر یک نقطه پیدا کردند و به خاطر اینکه ما بتوانیم ترافیک را کنترل کنیم، از اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی انتظار داریم با مدیریت مطلوبی که از آنها سراغ داریم،در شهر توازن ایجاد نموده، سفرهای بیش از حد در سطح شهر نداشته و همچنین دسترسی آسان مردم به خدمات اصناف مهیا شود.

 وی بیان داشت: همانطور که در بخش صدور پروانه های کسب  به مردم توجه شده است، انتظار می رود در بخش خدمات به مردم در زمینه ی اینترنتی هم توجه شود، زیرا فضای مجازی ما در اختیار برخی از تشکیلات ناآشنا و ناایمن قرار گرفته که نشان می دهد کلاهبرداریها و دست اندازی به اموال مردم زیاد شده و می طلبد که اتاق و اتحادیه های صنفی همگام با دیگر سازمانها تحرکی داشته و فرصتی اطمینان بخش را برای مصرف کننده ایجاد کنند تا به جای سوء استفاده های سوری، تامین کننده ی اصلی مردم باشند.

 

 

شایان ذکر است، درهمایش پلیس واصناف که سردارتقوی فرمانده ارشد انتظامی نیزحضورداشت از پرسنل خدوم این نیرو، هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه های صنفی منتخب تجلیل به عمل آمد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب