امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد : ساماندهی انبارهای ضایعات در سطح شهر مشهد قطعی شد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 17 مهر ماه، 1400 تعداد بازدید: 238

به جهت کاهش آسیب های اجتماعی، بهداشتی و امنیتی در شهر، ساماندهی انبارهای ضایعات در دستور کار جدی اتاق اصناف و اتحادیه های مرتبط قرار گرفت.

رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو وخزانه دار هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران ضمن اشاره به اهمیت موضوع ضایعات درصنوف اظهار داشت:  کمتر از یک سال پیش با سه اتحادیه مرتبط با موضوع ضایعات شامل اتحادیه آهن و پروفیل، تولید پلاستیک و صنعت چاپ جلسات متعددی برگزارشد که این روند منجر به صدور کد آیسیک مرتبط در رسته ضایعات شد.

 محمود بنانژاد مشهدی در ادامه افزود: در گام بعدی الحاقیه ای با اعمال نظرات دستگاه های متولی نظیر اداره بهداشت،محیط زیست و شهرداری در جلسات تخصصی و کارشناسی به آیین نامه داخلی اتحادیه ها افزوده گردید که در حال انجام سیر مراحل قانونی خود برای اجرا می باشد.

 

  به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد بنانژاد خاطرنشان کرد: بازرسی و پایش انبارهای ضایعات هم زمان توسط بازرسان اتاق و اتحادیه های مرتبط بصورت همه روزه و فشرده به جریان افتاد به طوری که در این مدت کوتاه بالغ بر ۳۰۰ انبار از ۹۰۰  انباری که شهرداری طی فهرستی در اختیار اتاق قرار داده بود، بازرسی شد.

وی بیان داشت : از ۳۰۰ انبار بازرسی شده، تعداد 171 مورد منجر به صدور اخطار، 74 مورد عدم شناسایی، 41 مورد جمع آوری، پلمپ و تغییر رسته و 33 مورد پروانه دار بودند.

رئیس اتاق اصناف مشهد ادامه داد: در مجموع از ابتدای صدور کد آیسیک برای این رسته، 886 مورد بازرسی، 503 مورد صدور اخطار، 429 مورد صدور پروانه و 86 مورد نیز برای تشکیل پرونده اقدام شده است.

 بنانژاد با تاکید بر همکاریهای بیشتر سازمانهای مورد نظر در امر ضایعات با اتاق اصناف اظهار داشت: انتظار این است که دستگاه های مختلف تعامل و همکاری بیشتری با اتاق و اتحادیه ها داشته باشند تا ساماندهی انبارهای ضایعات که چندین سال است به معضل بزرگی در سطح شهر تبدیل شده است، به سرانجام مطلوبی برسد.

وی همچنین از متصدیان واحدهای صنفی انبارهای ضایعات خواستار شد که بعلت حساسیت موضوع، تمام موارد بهداشتی، صنفی و... را رعایت نموده و با علم بر اینکه بازیافت در محل انبارهای ضایعات ممنوع می باشد، صرفا انبارداری و مواردی که در آیین نامه ذکر شده است را، اجرایی نموده تا در حد امکان از برخورد قهری جلوگیری شود.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب