امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 4 آذر ماه، 1399


عضو هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد: باید دبیرخانه مشترک، کانون تصمیم سازیهای مؤثر برای بخش خصوصی باشد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 24 شهريور ماه، 1399 تعداد بازدید: 87

روز پنج شنبه دبیرخانه مشترک سه ضلع اقتصادی کشور، در محل اتاق بازرگانی با حضور هیئت رئیسه های سه اتاق و سایر مدعوین آغاز به کار کرد.

در همین زمینه هادی مخملی، عضو هیات رئیسه اتاق اصناف مشهد یکی از سخنرانان در این نشست بود که اظهار داشت: دبیرخانه مشترک باید به کانون تصمیم‌سازی‌های موثر برای بخش خصوصی تبدیل شده و زمینه تعیین خط مشی‌ فعالان این حوزه در عرصه های مختلف و به ویژه در بحث مطالبه‌گری را فراهم کند.

وی ادامه داد: امروز با شرایطی در عرصه اقتصاد کشور مواجه هستیم که اگر بعضی آسیب ها کنترل و مهار نشوند، بنیان این بخش دچار چالش خواهد شد، امروز شاهدیم عمده سرمایه گذاری ها و حتی منابع مالی به سمت و سوی مشاغل کاذب در حرکت است و اشتغال های مولد و توسعه ای در حال کاهش هستند.

مخملی با اشاره به ایجاد شهرک های صنفی، بر ضرورت توسعه ظرفیت های مولد در تمامی بخش ها تاکید کرد و تصریح کرد: این ستاد می تواند کانون تصمیم سازی ها باشد و صدای بخش خصوصی را به نهادهای دولتی متولی برساند. ظرفیت های قانونی مختلفی برای کمک به رفع موانع در حوزه کسب و کار پیش بینی شده اما به واقع اگر بخش خصوصی خود مطالبه گری موثرتری داشته باشد، می تواند به مراتب موثرتر واقع شود.

وی نقبی به برنامه های پنج ساله توسعه در کشور زد و خاطر نشان کرد: باید بررسی شود، برنامه‌هایی از این دست که با رویکرد ارتقاء و توسعه بخش های مختلف تدوین می شوند، به واقع تا چه میزان موثر، کارآمد و محقق شدنی هستند زیرا قطعا بخشی از مشکلات ما از عدم تحقق یا ضعف این برنامه ها نشات می گیرد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب