امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 28 دي ماه، 1399


رئیس اتاق اصناف مشهد هشدار داد: الزام بر انجام معاملات ملکی در واحدهای صنفی پروانه دار
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 29 مرداد ماه، 1399 تعداد بازدید: 158

معاملات ملک و مسکن از جمله اتفاقات مهمی است که در زندگی هر فردی پیش می آید و مهمترین دغدغه طرفین معامله ضرر و زیانی است که ممکن است گریبانگیر هر یک از آنها شود. در این میان جعل ها و کلاهبرداریهایی هم برای بعضی افراد پیش می آید.

در همین زمینه رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: در راستای مشاوره صحیح و صادقانه ، سامانه ی کشوری به نام سامانه املاک کشور  برای ثبت معاملات تهیه و تدوین شد که در آن احراز هویت هر دو طرف انجام شده و امکان هرگونه تخلف، جعل اسناد و مدارک از طرفین  و حتی متصدی واحد صنفی مورد نظر سلب می شود.

محمود بنانژاد مشهدی در ادامه افزود: بنابراین افرادی که قصد انجام معاملات ملکی را دارند باید به داشتن مجوز فعالیت یا همان پروانه کسب واحد صنفی توجه داشته و از متصدی واحد صنفی قرارداد چاپی مورد معامله را به همراه هولوگرام درخواست نمایند، زیرا دسترسی ثبت مورد معامله باضافه برچسب هولوگرام تنها مختص واحدهای صنفی پروانه دار می باشد.

خزانه دار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران تصریح کرد: احراز هویت افراد از طریق سامانه یکی از مهمترین مواردی است که باعث می شود ملک مورد معامله از طریق ثبت احوال شناسایی و امکان چند بار فروش یا اجاره آن از افراد سودجو سلب شود، زیرا پس از ثبت مورد معامله، چنانچه ملک به غیر واگذار شده باشد تقدم و تأخر واگذاری آن در سامانه مشخص شده و به این ترتیب از ضرر و زیان خریدار جلوگیری بعمل می آید.

وی افزود: با اشاره به اینکه در قراردادهای دستی تاریخ دستی وارد شده و امکان کلاهبرداری به ویژه در واحدهای صنفی بدون پروانه خواهد بود، تأکید کرد: هموطنان و به ویژه همشهریان عزیز توجه داشته باشند هر معامله ای که می خواهند انجام دهند علاوه بر توجه به پروانه کسب، حتما از بنگاهدار قرار داد چاپی با هولوگرام را درخواست نمایند تا دچار عواقب مسائلی همچون کلاهبرداری افراد سودجو نشوند.

بنانژاد خاطرنشان کرد: افراد پروانه دار مجاب به رعایت قانون هستند و اگر شکایتی علیه واحد صنفی پروانه دار بشود، محکمتر می توان در خصوص این افراد اعمال قانون کرد، بنابراین باز هم تأکید می شود هموطنان مورد معامله خود را حتما در واحدهای صنفی پروانه دار و با درخواست قرار داد چاپی همراه با هولوگرام انجام دهند.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب