امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
دوشنبه، 10 بهمن ماه، 1401


شکایتهای مالیاتی الکترونیکی شد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 8 تير ماه، 1399 تعداد بازدید: 1385

معاون سازمان امور مالیاتی کشور از راه‌اندازی سامانه ثبت الکترونیکی شکایت مودیان به شورای‌عالی مالیاتی خبر داد.

به گزارش «ایسنا» ‌هادی خانی با بیان اینکه چشم‌انداز مالیات الکترونیکی افزایش رضایتمندی مردم و کاهش مراجعات حضوری از طریق انجام کلیه عملیات بدون مراجعه به واحدهای مالیاتی است، گفت: سازمان امور مالیاتی کشور در جدیدترین اقدام، امکان ثبت شکایت مودیان به شورای‌عالی مالیاتی را به صورت الکترونیکی فراهم کرده است.

وی درباره سامانه ثبت الکترونیکی اعتراضات و شکایات مالیاتی افزود: از طریق این سامانه کلیه مودیان حقیقی و حقوقی که اطلاعات پرونده آنها در سامانه‌های عملیاتی سازمان موجود باشد و نسبت به یکی از اوراق مالیاتی صادره اعتراض داشته باشند، می‌توانند با توجه به قوانین و مقررات مربوطه، اقدام به ثبت اعتراض خود کنند. معاون فناوری‌های مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار کرد: مودیان مذکور با مراجعه به سامانه خدمات الکترونیک سازمان امور مالیاتی کشور به آدرس www.Tax.gov.ir و با استفاده از نام کاربری و کلمه عبور دریافتی

 از خدمات الکترونیک (که پس از اتمام فرآیند پیش ثبت‌نام الکترونیکی دریافت کرده‌اند)، می‌توانند از امکانات این بخش استفاده کنند. وی درباره انواع برگه‌هایی که امکان اعتراض به آن از طریق این سامانه وجود دارد، گفت: پیش از این نیز امکان اعتراض به انواع برگ ارزیابی و اعتراض به ابلاغیه رای هیات حل اختلاف مالیاتی از طریق سامانه خدمات الکترونیک مالیاتی فراهم شده بود؛ اما در تغییرات جدید مسیر بلوغ تدریجی ارائه خدمات الکترونیکی با رویکرد مدیریت زمان و هزینه برای مودیان تعریف شد و در دستور کار قرار گرفت.

خانی تصریح کرد: مودیان مالیاتی می‌توانند با اعلام شماره نامه برگه‌ای که به آن معترض هستند، مشخصات تراکنش‌های مالی مرتبط را مشاهده و مراتب اعتراض خود را با جزئیات اعلام کنند. همچنین می‌توانند نماینده یا وکیل خود را مشخص و به سازمان امورمالیاتی کشور معرفی کنند. معاون سازمان امور مالیاتی کشور خاطرنشان کرد: پس از تکمیل اطلاعات فرم اعتراض در سامانه مذکور، درخواست مودی از طریق پرتال به سامانه‌های عملیاتی ارسال می‌شود و کد رهگیری برای پیگیری‌های آتی نمایش داده خواهد شد.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 مکاتبه جدید درمورد لایحه «مالیات ارزش افزوده»  [ چهارشنبه، 18 ارديبهشت ماه، 1398 ] 1006 مشاهده
 افزایش دفترخانه‌های مجهز به پرداخت الکترونیکی مالیات  [ پنجشنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1394 ] 1419 مشاهده
 قانون مالیاتهای مستقیم ماده 145  [ يكشنبه، 26 شهريور ماه، 1396 ] 1084 مشاهده
 طرح سازمان مالیاتی برای فعالان بازار ارز و سکه  [ دوشنبه، 30 مهر ماه، 1397 ] 1117 مشاهده
 میزان مالیات بر ارزش افزوده در سال 94  [ سه شنبه، 23 تير ماه، 1394 ] 1587 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب