امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 9 مهر ماه، 1399


افتتاح مرکز نیکوکاری و توانمند سازی اصناف با هدف کارآفرینی و اشتغالزایی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 29 ارديبهشت ماه، 1399 تعداد بازدید: 124

با توجه به سابقه فعالیتهای اصناف  نسبت به مسئولیت اجتماعی در انجام کارهای خیر ، مرکز نیکوکاری، کارآفرینی و توانمند سازی اتاق اصناف مشهد با هدف ایجاد کارآفرینی و اشتغال، با حضور هیئت رئیسه اتاق اصناف و رئیس کمیته امداد کشور، روز پنج شنبه 25 اردیبهشت ماه در محل اتاق اصناف مشهد افتتاح گردید.

در همین راستا خزانه دار و عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: تعداد زیادی از خیرین در حوزه ی اصناف هستند، اتحادیه ها و اصناف به ویژه معتمدان صنفی به عنوان یک مسئولیت اجتماعی، همواره در جهت دستگیری از نیازمندان در قالب وام های قرض الحسنه، انجام کارهای خیر همچون تهیه ی جهیزیه و ... پیش قدم بوده اند و این امر در حافظه ی تاریخی بازار و اصناف ثبت و ضبط گردیده است.

 

هادی مخملی در ادامه افزود: کارهای خیردر حوزه اصناف تا کنون به صورت پراکنده انجام می شده است و آمار دقیقی از اقدامات صنفی در این زمینه در دسترس نیست و از آنجایی که معرفی خیرین و اعلام اقدامات خیرخواهانه آنها باعث ایجاد انگیزه در سایر افراد صنفی خواهدشد، بنابراین الزام ساماندهی فعالیتهای نیکوکاری حوزه بازار در دستور کار اتاق اصناف قرار گرفت که با بررسیهای انجام شده  با محوریت اتاق اصناف و کمیته امداد امام خمینی تصمیم به ایجاد این مرکز گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: مرکز نیکوکاری و توانمند سازی با هدف تخصیص بهینه منابع جمع آوری شده، چابک سازی، ایفاء نقش مسئولیت اجتماعی و از همه مهمتر اشتغال و کارآفرینی در حوزه بازار و اصناف است.ضمن اینکه هدف این مرکز صرفا  کمک مادی نبوده و با توجه به گستردگی رسته های شغلی تولیدی و خدمات فنی در حوزه اصناف، مسائل کارآفرینی و اشتغالزایی در اهم موارد پیش بینی شده برنامه ی کاری این مرکز قرار گرفته است.

مخملی ادامه داد: مرکز نیکوکاری اصناف، با ایجاد سامانه ی شناسایی خیرین، فعالیتهای کارهای خیر ساماندهی شده و کمکهای جمع آوری شده از طرف خیرین، طبق نظرمراجع با نیت فرد خیر به عنوان پرداخت زکات مستحبی و زکات واجب در تجارت، منظور خواهد شد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب