امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد: شرایط اخذ تسهیلات آن قدر سخت است که بعید می دانیم صنفی آن را دریافت کند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 24 ارديبهشت ماه، 1399 تعداد بازدید: 414

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: وعده دادند که تا هفته سوم اردیبهشت که دستورالعمل تسهیلات ارزان قیمتی که دولت در نظر گرفته بود را پرداخت کنند، اما به قدری شرایط آن را سخت در نظر گرفتند که بعید می دانم کسی از حوزه اصناف به راحتی بتواند این تسهیلات را دریافت کند.

به گزارش قدس آنلاین ، محمود بنانژاد در خصوص مشکلات ایجاد شده برای رستوران ها و صنوف غذایی و بیکاری کارگران این واحدهای صنفی، اظهار کرد: ما نمی توانیم هیچ تمهیداتی از نظر اجرایی برای رستوران ها انجام دهیم، تنها از جهت اجرایی برای مسائل کوتاه مدت در مورد تامین اجتماعی و مالیات پیشنهاداتی دادیم و در خصوص مسائل بلندمدت تر تسهیلات خاصی را بیان کردیم که دولت باید تامین کند.

وی افزود: این تسهیلات باید ارزان قیمت بوده و به گونه ای باشد که حداقل هزینه های آنها را پوشش دهد، زیرا شرایطی که اکنون اتفاق افتاده، دست هیچکس نیست که بتوان آن را مدیریت کرد، تنها دولت باید ورود پیدا کند و منابع بانکی و دولتی باید به کمک بخش اقتصادی بیایند. در حال حاضر هر واحدی تا جایی که می تواند از منابع خود، واحد را می چرخاند، اما این جوابگو نیست.
بنانژاد ادامه داد: رستورانی که ۶۰ تا ۷۰ نفر کارگر داشته، از این تعداد ۲۰ درصد در حوزه آشپزخانه کار می کنند و مابقی پرسنلی هستند که به صورت گارسنی و پذیرایی یا نظافت و یا نگهبانی فعالیت دارند، بنابراین وقتی مراجعه ای نباشد، مابقی آنها بیکار می شوند. تا جایی که این واحد صنفی بتواند حقوق آنها را پرداخت می کند و نگه می دارد، اما زمانی می رسد که دیگر توان حمایت را ندارد.
رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: ما پیشنهاداتی را دادیم، اما کار اجرایی که باید اتفاق بیفتد هنوز رخ نداده است. وعده دادند که تا هفته سوم اردیبهشت که دستورالعمل تسهیلات ارزان قیمتی که دولت در نظر گرفته بود را پرداخت کنند، اما به قدری شرایط آن را سخت در نظر گرفتند که بعید می دانم کسی از حوزه اصناف به راحتی بتواند این تسهیلات را دریافت کند.

منبع خبر: قدس آنلاین

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب