امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


نائب رئیس اتاق اصناف مشهد: نذورات شبهای قدر به سیصدهزار خانوار نیازمند در نقاط آسیب دیده تعلق گیرد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 22 ارديبهشت ماه، 1399 تعداد بازدید: 355

جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کر ونا شهرستان مشهد امروز دوشنبه بیست و دوم اردیبهشت ماه  با حضور مسئولان سازمانها و ارگانهای مرتبط در محل سالن اجتماعات معاونت استانداری و فرمانداری مشهد برگزار گردید.

در این جلسه گزارشات مربوطه توسط نمایندگان اداره تبلیغات اسلامی ، مرکز بهداشت و درمان شماره یک، اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی، بهزیستی، امور بانوان معاونت استانداری و فرمانداری و اتاق اصناف مشهد درخصوص مراسمات مناسبتی شبهای قدر به سمع و نظر حاضران رسید.‌

نماینده اداره تبلیغات اسلامی اعلام کرد: تعداد ۱۲۰ مسجد می توانند با حفظ پروتکلها مراسم را برگزار کنند.

وی خواستار شد در راستای  رعایت  پروتکلها در شبهای قدر و اهمیت سلامت مردم، نسبت به تعدد مکانهای برگزاری مراسم شبهای قدر اقدام شود زیرا در صورت کاهش مکانها امکان ازدحام خارج از تصور نخواهد بود.

نماینده اداره بهداشت به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی اعلام کرد: توزیع نذورات با توجه به رعایت پروتکلهای بهداشتی امکانپذیر نخواهد بود.

دراین جلسه نائب رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: اتاق اصناف مشهد در راستای کنترل بیماری کرونا محدودیتها و تعطیلی هایی را برای واحدهای صنفی و مجتمع های تجاری اجرا کرد.

خاوری هاشمی با بیان این مطلب در ادامه افزود: این محدودیتها مانع حضور مردم در سطح شهر نشد و حتی در برخی مناطق گزارشهایی داشتیم که حاکی از تجمع و حضور مردم در مناطق مختلف شهر بود، تجربه ی ما ثابت کرد محدودیتها مانع از تعدد و تجمع مردم در سطح شهر نمی شود؛ بنابراین در ایام شبهای قدر با توجه به افزایش احساس نیاز توسل به ائمه اطهار (ع) ، دلتنگیها و فشارهای روانی که برای مردم در خصوص عدم حضور غیر ضروری در سطح شهربه وجود آمده است، در صورت کم بودن مکانهای برگزاری مراسم ازدحام مردم در این مکانها خارج از تصور خواهد بود .

وی خاطرنشان کرد: بنابراین افزایش مکانهای برگزاری مراسم در راستای بهره مندی مردم از مراسم مورد نظر و همچنین با افزایش فرکانس صدای مداحان، مردم می توانند داخل اتومبیل هایشان از فیض شب قدر مسفید شده و قطعا این موضوع می تواند تا حد زیادی خطرات ناشی از شیوع بیماری کرونا  را کاهش دهد.

نائب رئیس اتاق اصناف مشهد در خصوص توزیع نذورات  یادآور شد: بهتر است این نذورات در کمک رسانی به سیصدهزار خانوار نیازمند در نقاط آسیب دیده شهر در نظر گرفته شود.

سید محسن خاوری هاشمی در ادامه افزود: در صورت تهیه اقلام مورد نیاز خانوارها لازم است به جهت جلوگیری از ایجاد گرانی کالاها و دریافت تخفیفات مناسب، با اتاق اصناف مشهد هماهنگیهای لازم انجام پذیرد.

وی با اشاره به شورو اشتیاق مردم به رازو نیاز در درگاه الهی در شبهای قدر گفت: بهتر است مردم،  به ویژه زنان باردار و افراد مسن تا حد امکان برنامه های شبهای قدر را از صدا و سیما دبنال کنند و از حضور در مکانهای عمومی بپرهیزند همچنین درصورت حضور مردم در مکانهای شلوغ، لازم است افراد سجاده، مهر و کتابهای ادعیه را همراه داشته باشند.

شایان ذکر است به جهت رعایت بهداشت فردی استفاده از ماسک و همراه داشتن اسپری های ضدعفونی دست و صورت جیبی از ملزومات حضور در این مکانها خواهد بود.  

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب