امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


ریس اتاق اصناف در گفتگو با قدس آنلاین: تعطیلی ادامه دار مجتمع های تجاری، پاساژها و صنوف پر خطر در مشهد/ بازار دچار رکود شدید شده است
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 15 ارديبهشت ماه، 1399 تعداد بازدید: 409

رئیس اتاق اصناف مشهد بابیان اینکه رکود شدیدی بر بازار حاکم است، گفت: تعطیلی مجتمع های تجاری، پاساژها و صنوف پر خطر همچنان ادامه دارد.

محمود بنانژاد در گفتگو با قدس آنلاین اظهار کرد: تعطیلی مجتمع های تجاری، پاساژها  و صنوف پر خطر در مشهد همچنان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: فعالیت این دسته از صنوف طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود و به محض تصویب  هر گونه تصمیم جدید از سوی این ستاد در این باره و رعایت پروتکل های بهداشتی لازم درباره فعالیت آنها، اقدامات لازم و جدید ابلاغ خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف مشهد افزود: درباره فعالیت اصناف کم خطر نیز طی هفته گذشته اطلاع رسانی لازم به این صنوف در باره رعایت شرایط بهداشتی و همچنین ثبت نام درسامانه وزارت بهداشت و دریافت گواهی سلامت، هولوگرام و بارکد کیو آر که تا ساعت ۲۴روز جمعه ۲۹ فروردین تمدید شد صورت گرفت .

وی ادامه داد: طی هفته جاری در بازرسی و نظارت بر  این دسته از صنوف در صورتی که تجمع داشته باشند و شرایط و پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند و از طرفی در سامانه دریافت بارکد سلامت نیز ثبت نام نکرده باشند، واحد صنفی آنها در همان زمان پلمب خواهد شد . اما اگر شرایط و پروتکل ها را رعایت کنند ولی هنوز بارکد درخواست شده را دریافت نکرده باشند در مرحله اول اخطار و تذکر های لازم به متصدی واحد صنفی داده می شود و در صورت تکرار بعد از ۷۲ساعت پلمب خواهد شد.

بنانژاد تصریح کرد: اگرچه در بلند مدت در بسیاری از صنوف و مشاغل تغییر شغل و ورشکستگی زیادی رخ خواهد داد، اما پیش بینی می شود این موضوع در صنوفی نظیر تالارها و سالن های پذیرایی،رستوران ها،  لوازم خانگی و پوشاک بیشتر نمایان شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رکود شدیدی بر بازار حاکم است، ادامه داد: در مورد برخی اظهارات مبنی بر کمبود نظارت بر بازار باید ابتدا ادبیات نظارت و تفاوت بین گرانی و گران فروشی مشخص شود. گرانی برخی اقلام مواد غذایی نظیر حبوبات و برنج نشات گرفته از مسائلی نظیر بسته شدن مرزها و عدم واردات این اقلام به کشور است که به طور طبیعی باعث کاهش عرضه در بازار و رشد قیمت ها شده است.

بنانژاد با اشاره به توزیع برخی اقلام تنظیم بازاری نظیر شکر، برنج و خرما در آستانه ماه مبارک رمضان،  افزود: در آستانه ماه مبارک رمضان به منظور جلوگیری از هرگونه گران فروشی و عدم رعایت حقوق شهروندان؛ نظارت بر بازارمشهد  تشدید خواهد شد.    

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب