امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد خبرداد: بسترسازی مناسب تولید و عرضه ی پوشاک متعارف با مشارکت دستگاههای ذینفع
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 16 بهمن ماه، 1398 تعداد بازدید: 516

جلسه تبیین و تشریح اهداف و برنامه های برگزاری همایش پوشاک  با محوریت شبکه سازی، مد و برندینگ روز یکشنبه سیزدهم بهمن ماه در محل سالن جلسات اتاق اصناف با حضور معاون رئیس کل دادگستری خراسان در اموراجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم و جمعی از نمایندگان مسئولان استانی، سازمانها و دستگاههای مرتبط برگزار گردید.

در این جلسه رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن تبریک فرا رسیدن ایام ا... دهه ی فجر اظهار داشت: چند سالی است که با عرضه و فروش پوشاک نامتعارف برخورد نموده و به دنبال ایجاد فضایی هستیم تا عرضه ی پوشاک متعارف را در واحدهای صنفی سطح شهر ایجاد نماییم.

محمود بنانژاد مشهدی ادامه داد: مشکل اینجاست که ما قبل از اینکه بستر تولید و عرضه پوشاک متعارف را ایجاد کنیم در راستای عرضه ی پوشاک در شأن و شئونات فرهنگ ایرانی اسلامی به برخورد با فروش و عرضه پوشاک نامتعارف پرداخته و در این میان صدمات مالی، فرهنگی زیادی را به جایگاه اجتماعی متصدی واحد صنفی که با گرفتن پروانه کسب در چارچوب قانونی کارمی کند، وارد نموده ایم.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی تصریح کرد: این درحالیست که ابتدا باید ظرفیت و بستر مناسب تولید و عرضه ی پوشاک متعارف را که از ابزارهای مهم و تأثیرگذاردرحوزه ی اشتغال و اقتصاد است را درخورو شایسته ی سلیقه ی خریدار ایجاد نماییم، ضمن اینکه نیاز است تا علاوه بر طراحی لباسهای شکیل و متعارف در سطوح مختلف سنی، برای شناخت وجا افتادن لباس های مد نظردرجامعه تبلیغات لازم صورت پذیرد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران ادامه داد: کم توجهی دستگاههای اجرایی در بحث طراحی لباس ، باعث شده فرهنگ کشورهای دیگر به کشور ما رسوخ یافته و با کپی برداری از کاتالوگ های خارجی، راه عرضه و فروش پوشاک نامتعارف در واحدهای صنفی باز شود که این موضوع برای ما به عنوان مجموعه ی اصناف مطلوب نیست، اصنافی که سالهای سال از قبل از انقلاب و بعد از آن و حتی در سالهای دفاع مقدس و حال حاضر که جنگ اقتصادی و سازندگی را در پیش رو داریم،همواره پشتیبان نظام بوده اند و این اتهام که اصناف دنبال لباس های نامتعارف هستند، قضاوتی غیرمنصفانه است.

بنانژاد خاطرنشان کرد: در همین راستا ما به عنوان متولی حوزه اصناف برای برگزاری همایش پوشاک جلساتی را تدوین و برنامه ریزی کردیم، تا با همکاری و هم افزایی دستگاهها و نهادهای مسئول، تولید کنندگان و طراحان این حوزه در چارچوب قانونی، بستری مناسب و قانونی را  برای تولید و عرضه پوشاک متعارف ایجاد نموده و پس از آماده شدن این بستر مناسب در صورت بروز تخلف در این زمینه بتوانیم با متخلفان برخورد  قانونی مناسب را انجام دهیم، زیرا تا بستر مناسب عرضه ی پوشاک زمینه سازی نشود، جمع آوری البسه و یا پلمب واحد صنفی کاری عبث و بیهوده خواهد بود و تبعات زیانباری را برای متصدی واحد صنفی و جامعه خواهد داشت.

شایان ذکر است همایش پوشاک با عنوان صنفینو با محوریت شبکه سازی، مد و برندینگ و کارگاههای آموزشی جانبی به زودی در ابتدای اسفندماه سال جاری برگزار خواهد شد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد  

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب