امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: مستند سازی خاطرات رزمندگان اصناف در هشت سال دفاع مقدس
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 14 بهمن ماه، 1398 تعداد بازدید: 488

به مناسبت فرا رسیدن ایام ا... دهه ی فجر و همزمان با سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره) به میهن اسلامی، قرارگاه فرهنگی اصناف در دوران دفاع مقدس، در محل اتاق اصناف مشهد افتتاح شد.

در حاشیه ی این افتتاحیه رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: اصناف در همه ی زمانها وعرصه ها پشتیبان انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بوده اند، آنها به ندای امام لبیک گفتند و در دفاع ازاسلام و خاک گهربارایران اسلامی، همت و بزرگواری خود را با بخشش جان و مال خود درحوزه های پشتیبانی، رزمندگی و سازندگی به ثبت رساندند و هزاران شهید را تقدیم اسلام کردند.

محمود بنانژاد مشهدی در ادامه افزود: با عنایت به گذشت حدود 30 سال از دفاع مقدس  و تغییر نسل درحوزه های مختلف از جمله اصناف، لازم است برای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، مستندات رشادتهایی را که درآن زمان انجام شده است را تهیه نمود، تا نسل های جدید و همچنین نسلهای آینده بدانند که پدران و بزرگان ما چگونه با دست خالی در مقابل کشوری که از طرف تمام دنیا حمایت می شد، ایستادگی کرد و با همان بضاعت خود چه از نظر نیروی انسانی و چه خدماتی و لجستیکی جنگ را به پایان رساند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: این ایستادگی و مقاومت مثال زدنی ملت ایران بود که باعث شد کشورمان در مقابل هجوم همه جانبه دنیا و استکبار جهانی به پیروزی نهایی دست یابد و حال این وظیفه ی ماست تا جوانان و فرزندانمان را از فرهنگ این رشادتها و جوانمردیها آگاه نماییم، لازم بود که پایداری و مقاومت رزمندگان اسلام در جبهه های حق علیه باطل به صورت مستند ثبت و ضبط شده و در اختیار آنان قرار بگیرد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی در خاتمه بیان داشت: به فرموده مقام معظم رهبری دوران هشت ساله دفاع مقدس اوج افتخارات ملت ایران است، از این رو اتاق اصناف مشهد برای حفظ و انتقال ارزشهای معنوی و اخلاقی فرهنگ دفاع مقدس و ایثار و شهادت به نسلهای آینده،اقدام به ایجاد محلی برای ثبت و ضبط خاطرات رزمندگان اصناف در 8 سال دفاع مقدس نمود تا بتواند گام کوچکی در ترویج این فرهنگ به عنوان میراثی گران سنگ برداشته و آن را در اختیار جوانان و علاقمندان این مرز و بوم قرار دهد.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب