امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد اعلام کرد: ورود دستگاههای نظارتی به (( پویش بی قیمت نخریم ))
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 6 بهمن ماه، 1398 تعداد بازدید: 478

 بر اساس ماده 15 قانون نظام صنفی افراد عرضه کننده کالاها و خدمات مکلفند با الصاق بر چسب روی کالا یا نصب تابلو در محل کسب یا حرفه ، قیمت واحد کالا یا دستمزد خدمت را بطور روشن و مکتوب و به گونه ای که برای همگان قابل رویت باشد، اعلام نمایند.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد اظهار داشت: در راستای شفاف سازی ،حفظ و حمایت از حقوق مصرف کنندگان و پیشگیری از هرگونه تخلفات احتمالی پویش ((بی قیمت نخریم )) توسط روزنامه شهر آرا در سطح شهر راه اندازی و پس از مدتی با استقبال مطلوب شهروندان مواجه شد.

امیر دلداری خاطرنشان کرد: این طرح منجر به افزایش همراهی تعداد زیادی از مصرف کنندگان با دستگاههای نظارتی مربوطه شد، به همین جهت این موضوع در کارگروه تنظیم بازار کشور مطرح و مقرر شد پویش در سطح ملی ایجاد و در تمام استانهای کشور پویش بی قیمت نخریم، پیگیری شده تا به مرحله اجرا درآید.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی بیان داشت: در همین راستا طرح ویژه نظارتی درج قیمت از یکم لغایت سی ام آذرماه توسط سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان و تولید کنندگان ابلاغ و موضوع در سطح واحدهای صنفی توسط واحد بازرسی اصناف بررسی گردید تا با تخلفات احتمالی عدم درج قیمت برخورد لازم صورت پذیرد.

دلداری از کلیه شهروندان محترم خواست تا با توجه به فرا رسیدن ایام پایانی سال و لزوم برنامه ریزی مدون جهت انجام طرح ویژه نظارتی، با پیوستن به پویش (( بی قیمت نخریم)) همراهی های لازم را با دستگاههای نظارتی داشته و متصدیان واحدهای صنفی نیز همچون گذشته با اجرای قانون و تکالیف صنفی همراه بوده تا در این پویش کشوری بتوانیم درراستای افزایش اعتمادسازی مردم نسبت به بازاری شفاف و قانون مدار گام برداریم.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان تصریح کرد: همچنین جهت نظارت بیشتر در آستانه سال جدید پیگیریهای لازم بابت الزام واحدهای صنفی به نصب برچسب قیمت آغاز و در اولین گام طی درخواست مکتوب به کلیه مدیران مجتمع های تجاری و یا پاساژهای سطح شهر مشهد موضوع جهت واحدهای مستقر اطلاع رسانی و بازرسی های ارشادی و تذکرات اولیه نیز توسط بازرسان اصناف انجام خواهد گرفت.

وی یادآور شد: این طرح از 21 دی ماه شروع و تا 15 اسفند ماه ادامه خواهد داشت و قطعا" همکاری ویژه اتحادیه های صنفی و اطلاع رسانی های کافی به اعضاءتحت پوشش آنها دراین طرح بسیار موثر و کارساز خواهد بود.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب