امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 18 تير ماه، 1399


زنگ نظارت در بازار تلفن همراه به صدا در آمد پلمب موبایل فروشی معروف شهر به دلیل گران فروشی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 4 آذر ماه، 1398 تعداد بازدید: 225

یکی از نگرانی‌ها در خصوص افزایش قیمت بنزین و سهمیه بندی آن، تاثیر این‌ گرانی بر قیمت سایر اجناس بود و روی همین حساب، تا امروز تلاش شده با افزایش نظارت و بازرسی ها، با هرگونه گران‌فروشی بنزینی برخورد قاطع شود. از جمله بازارهای مهمی که نظارت بر آن مطالبه بخش عمده‌ای از مردم بوده و هست، بازار فروش گوشی‌های تلفن همراه است. درست است که بازار موبایل کشورمان، ارتباط تنگاتنگی با نرخ دلار دارد اما این که برخی بخواهند به بهانه افزایش قیمت بنزین، این بازار را دچار تلاطم کنند، اقدامی غیرقانونی است. بررسی‌های روز گذشته خبرنگار پویش گران‌نمی‌خریم در بازار موبایل مشهد، حکایت از این دارد که عمده گوشی‌های پرطرفدار و محبوب برندهای شناخته شده، طی یک هفته گذشته بین ۱۰ تا ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته است. یکی از فروشندگان موبایل در بازار موبایل خیابان احمد آباد می‌گوید: «قیمت‌ها در چند روز اخیر افزایش یافته؛ گوشی‌های متوسط و پرفروش بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان اما گوشی‌های خاص، تا یک میلیون تومان» فروشنده دیگری هم ادامه می‌دهد: «افزایش قیمت در بازار موبایل به سختی قابل ردیابی است و نمی‌شود آن را به طور کامل مدیریت کرد. اما بر اساس اطلاعات ما در بازار، حدود ۲۰۰ تا 300 هزار تومان روی برخی مدل‌ها افزایش داشتیم.»


  بیشترین گران فروشی در زمینه لوازم جانبی تلفن‌همراه
در ششمین روز از طرح مقابله با گران‌فروشی بنزینی، به همراه قاضی شعبه یک تعزیرات حکومتی استان و «حجت فرخنده» و «جمال قربانی» دو نفر از بازرسان اتاق اصناف مشهد به چند بازار پر رفت و آمد موبایل در خیابان احمد آباد مشهد می‌رویم. باز هم داستان تکراری درج نکردن قیمت که بنا به اعلام بازرسان صمت، یکی از راه‌های فرار از قیمت‌های قانونی و مصوب و روشی برای گران فروشی است، در بسیاری از فروشگاه‌ها به چشم می‌خورد. پس از بررسی‌های دقیق، «حجت فرخنده» می‌گوید: «بیشترین گران فروشی در زمینه لوازم جانبی تلفن همراه اتفاق افتاده که گاهی بیش از دوبرابر قیمت واقعی است.»


پلمب یک موبایل‌فروشی بزرگ و تعهد از 2 فروشگاه دیگر
در ادامه به مشتری شاکی و گلایه‌مندی برمی‌خوریــم که قصد برگرداندنِ تلفن همراهی که گران‌تر از قیمت واقعی خریده را داشت.  برای بررسی شرایط و قیمت‌های فروشگاه مذکور، با او همراه می‌شویم. ارزیابی‌های بازرسان صمت و تعزیرات، منجر به محرز شدن تخلف و گران‌فروشی این فروشگاه و در ادامه، پلمب آن برای رسیدگی دقیق به تخلفاتش می‌شود. «جلیلی» قاضی شعبه سیار  تعزیرات درگفت‌وگو با خراسان، در این باره توضیح می‌دهد: «در بررسی‌های انجام شده که به صورت مشترک با سازمان صمت و اتاق اصناف مشهد برگزار شد، در دو فروشگاه بعد از بررسی‌های صورت گرفته، برخی تخلفات از قبیل درج نشدن قیمت و ارائه نکردن فاکتور که مقدماتی برای بررسی تغییرات قیمت در هفته‌های اخیر است رویت شد که از متصدیان تعهد گرفته شد و در صورت رفع نکردن تخلفات، در مراجعه بعدی روز بعد توسط بازرسان، این دو فروشگاه پلمب خواهند شد. این واحد هم بعد از انجام بررسی‌ها و محرز شدن گران فروشی، بنا به دستور قاضی دشتی فدکی، جانشین معاون دادستان عمومی و انقلاب ،  پلمب شد.»

گزارش: محمد بهبودی‌نیا، نوید زنده‌روحیان   
 عکس: خراسان  

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 رفع مشکل صادرات گوسفند زنده  [ سه شنبه، 8 مهر ماه، 1393 ] 680 مشاهده
 ۶ ضلع برندسازی  [ شنبه، 23 دي ماه، 1396 ] 438 مشاهده
 بازار پول، تنها رقیب بورس تهران  [ چهارشنبه، 19 آذر ماه، 1393 ] 443 مشاهده
 معمای برندکُشی در ایران  [ يكشنبه، 16 آذر ماه، 1393 ] 418 مشاهده
 خودروسازان چینی نگران‌تر از همیشه  [ شنبه، 3 مرداد ماه، 1394 ] 623 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب