Strict Standards: Non-static method HijriCalendar::GregorianToHijri() should not be called statically in /home/asnaf/domains/asnaf-mhd.ir/public_html/mainfile.php on line 2203

Strict Standards: Non-static method HijriCalendar::JDToHijri() should not be called statically in /home/asnaf/domains/asnaf-mhd.ir/public_html/mainfile.php on line 2109

Warning: Illegal string offset 'status' in /home/asnaf/domains/asnaf-mhd.ir/public_html/mainfile.php on line 2278
پرتال جامع اتاق اصناف مشهد مقدس - تجهیز اسلحه بانکی سازمان مالیاتی
امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
شنبه، 16 فروردين ماه، 1399


تجهیز اسلحه بانکی سازمان مالیاتی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 6 مهر ماه، 1398 تعداد بازدید: 215

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی، با اشاره به حرکت در مسیر گام دوم هوشمند‌سازی نظام مالیاتی، گفت: سیستم بانکی کشور باید هر ماه اطلاعات تراکنش‌های بانکی مودیان را به سازمان مالیاتی ارسال کند.

هادی خانی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، با بیان اینکه، براساس قانون بودجه سال‌جاری یک دسترسی برای سازمان مالیاتی جهت بررسی تراکنش‌های بانکی ایجاد شده است، گفت: پیش از این براساس ماده ۲۳۰ قانون مالیات‌های مستقیم، ماده ۳۰ قانون مالیات ارزش افزوده و ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور مجوز قانونی بررسی تراکنش‌های بانکی را دریافت کرده بود.

به گفته این مقام مسوول در سازمان مالیاتی، در قانون بودجه سال ۹۸، نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر دسترسی سازمان مالیاتی به تراکنش‌های بانکی مجددا تاکید داشتند. پیش از این تراکنش‌های بانکی به‌صورت سالانه دریافت می‌شد اما براساس این قانون امکان دسترسی ماهانه به اطلاعات تراکنش‌های بانکی فراهم شد. مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی تاکید کرد، براساس مفاد قانونی اشاره شده سازمان مالیاتی در سقف و آستانه تعریف شده اطلاعات تراکنش‌های بانکی 3 سال اخیر مودیان هدف را دریافت کرده است.

خانی تاکید کرد: سالانه میلیاردها رکورد اطلاعات مربوط به تراکنش‌های بانکی در سیستم بانکی کشور انجام می‌شود که سازمان مالیاتی نه به تمام این اطلاعات نیاز دارد و نه فضای مناسبی برای ذخیره‌سازی آن را در اختیار دارد. وی افزود: البته در گام دوم هوشمند‌سازی نظام مالیاتی کشور نحوه دریافت این اطلاعات تغییر خواهد کرد. بر این اساس تلاش شده است تا استاندارد‌سازی دریافت اطلاعات بانکی مودیان تغییر کند. این مقام مسوول در نظام مالیاتی کشور ادامه داد: باید ریز دیتای بانکی به شکل جدیدی از سیستم بانکی کشور دریافت شود تا علاوه بر کاهش هزینه، کارآمدی مبارزه با فرار مالیاتی افزایش یابد. در این مسیر باید در نهایت دیتای پالایش شده مورد نیاز سازمان امورمالیاتی از سازمان تولیدکننده آن دریافت شود.

مدیرکل دفتر بازرسی ویژه، مبارزه با پولشویی و فرار مالیاتی سازمان امور مالیاتی تاکید کرد: سازمان مالیاتی دسترسی کاملی به تراکنش‌های بانکی مشکوک و نیازمند بررسی را داشته اما با مجوز قانونی جدید فرآیند مبارزه با فرار مالیاتی تسریع خواهد شد. به گفته این مقام مسوول در سازمان امور مالیاتی در قانون بودجه ۹۸ نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر دسترسی سازمان امور مالیاتی به تراکنش‌های بانکی به‌صورت ماهانه تاکید مجدد کرده‌اند. هر چند پیش از این و برابر مواد قانونی مورد اشاره، سازمان امور مالیاتی بدون محدودیت زمانی و در هر دوره زمانی مورد نیاز امکان دسترسی به ریز تراکنش‌های بانکی را داشته و دارد و این‌طور نیست که قانون بودجه ۹۸ امتیاز جدیدی برای دسترسی‌های سازمان محسوب شود.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تشکیل تیم کارشناسی برای بررسی مالیات اصناف  [ چهارشنبه، 5 آذر ماه، 1393 ] 1140 مشاهده
 راههای جلوگیری از فرار مالیاتی  [ دوشنبه، 11 دي ماه، 1396 ] 590 مشاهده
 ارائه اظهارنامه مالياتي تنها با چند کليک!  [ سه شنبه، 23 تير ماه، 1394 ] 1292 مشاهده
 نظرخواهی در مورد لایحه مالیات بر ارزش افزوده  [ سه شنبه، 22 مهر ماه، 1393 ] 1288 مشاهده
 انحراف بزرگ در مالیات‌ستانی  [ پنجشنبه، 16 مهر ماه، 1394 ] 991 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب