امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 21 مرداد ماه، 1399


عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد گفت: ایجاد توسعه ی پایدار و متوازن در بخش رضویه
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 22 تير ماه، 1398 تعداد بازدید: 236

روز پنج شنبه 13 تیرماه نشست مطالعاتی شناخت ظرفیتها و موانع و مشکلات بخش رضویه با حضور رئیس، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف، بخشدار، شهردار، رئیس شورای شهر و سایر مدیران دستگاهها در محل بخشداری بخش رضویه برگزار شد.

در این نشست عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: یکی از وظایف اتاق به عنوان معین اقتصادی شناخت ظرفیت های منطقه است، با توجه به سابقه ای که ما از منطقه داریم، همه ی فعالیتهای صنفی منطقه اعم از کشاورزی و تولیدات منطقه در بازارهای شهر و واحدهای صنفی که زیر نظر اتحادیه و اتاق اصناف هستند، به فروش می رسد.

هادی مخملی اضافه کرد: ما دیدگاهمان به بخش رضویه به عنوان معین بخش اقتصادی صرفا اقتصادی نبوده و دیدگاه ما توسعه ی پایدار و متوازن است، براین اساس ما از همه ی دستگاهها انتظار داریم که در بخش رضویه پای کاربوده کمک کنند تا با یک مشارکت عمومی این موضوع را باهدف گذاری انجام شده مدیریت کنیم.

مخملی یادآورشد: در توسعه ی پایدار باید به رشد و فعالیتهای اقتصادی منطقه  با نگاه به آینده توجه شود تا به معین بودن ما کمک نماید، علاوه برآن توجه به پیشرفت اجتماعی و توسعه ی فرهنگی نیز در این راستا مد نظر است.برجسته ساختن موضوع آموزش با در نظر گرفتن مباحث پرورشی و مهارتی در بخش جوانان، نوجوانان و کودکان در تقویت شرایط اقتصادی منطقه نقش بسزایی دارد.

وی گفت: در جهت هدفگذاری در بخش توسعه متوازن، منطقه دارای ظرفیتهای مطلوبی است  که مراد ما تولید هدفمنداست که ضمن تسهیل گری وسرمایه گذاری  کارآفرینان  در همه فعالیتهای اقتصادی،برقراری لینک ارتباطی همه جانبه منطقه با بازار مشهد و ایجاد زمینه رشد و پیشرفت برای مردم و جوانان فراهم خواهد شد.اگرهم زمان با پیاده سازی برنامه های اقتصادی به مسائل آموزشی و پرورشی دربخش های مختلف و صنایع تمرکز شود، پویایی شرایط مطلوب حاصل در بازه زمانی اجرای طرح باعث پیشرفت منطقه وعدم ایستایی جوانان و آنها همیشه صرفا کارگر ویا کشاورز ساده باقی نمی مانند، بلکه شرایط پیشرفت و رشد شان فراهم شده و مسائل معیشتی خانواده ها به لحاظ اشتغال پایدار رقم خورده و می توانند آینده ی خوبی را برای منطقه رقم بزنند.

عضو هیت رئیسه اتاق اصناف بیان داشت:  منطقه به لحاظ سابقه تولید فرش دستباف قابلیت تبدیل به قطب تولید فرش صادراتی استان را دارا است.اتحادیه فرش دستباف در این منطقه حدود 800 عضو دارای کارت شناسایی قالی بافی دارد. این افراد در بخش های مهارتی و سرفصلهای آموزشی نیازمند آموزش هستند تا در این بخش، منطقه از نظر فرهنگی و اقتصادی ارتقاء یابد.

مخملی گفت: در توسعه ی پایدار سیاستها بر اساس آینده سازی است و در آن  با شناخت استعدادها از همه ی ظرفیت های افراد کارآفرین و متخصص در هر رشته و فعالیتهایی که منطبق بر نیازهای منطقه باشد، بهره خواهیم برد.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف اظهار داشت: شهرکهای صنعتی اطراف منطقه که در حال ساخت است می توانند شرایط منطقه را تغییر داده تا ما بتوانیم فازهای بعدی سیاستهایمان را در رابطه با احداث شهرکها در بخش رضویه را توسعه وادامه دهیم .

مخملی بیان داشت: ما خود را معین اقتصادی توسعه ای قلمداد می کنیم تا بتوانیم به صورت هدفمند این منطقه را که در مجاورت شهر مشهدالرضاست از محرومیت خارج  نموده و ظرفیت های آنها را بازشناسایی کرده و آنها را به شرایط واقعی خود در سال رونق تولید نزدیک نماییم.

وی ضمن تأکید در آموزش ادامه داد:  در بحث معین اقتصادی پشت سرآموزش گام به گام جلو می رویم و طرح ها را همزمان و با اولویت بندی در یک پلت فرم متناسب با منطقه برنامه ریزی می کنیم.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب