امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 26 مهر ماه، 1398


اتاق اصناف کشاورزی ایران تشکیل می‌شود
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 12 تير ماه، 1398 تعداد بازدید: 92

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: با ایجاد دبیرخانه شورای عالی نظارت بر نظام صنفی کشاورزی مقدمات ایجاد اتاق اصناف کشاورزی فراهم و این اتاق به‌زودی تشکیل می‌شود. حسین شیرزاد، مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی و معاون وزیر کشاورزی در نشست خبری افتتاح دبیرخانه مرکزی هیات نظارت بر اصناف کشور اظهار کرد: سیستم‌های نظارتی و کنترل درونی اصناف، اتحادیه و تشکل‌های کشاورزی از جمله وظایفی است که در این دبیرخانه دنبال می‌شود و در سطح ملی و استانی فعالیت‌های نظام صنفی کشاورزی را در بر می‌گیرد.

وی افزود: ۳۵۰ شغل در بخش کشاورزی شناسایی و کدگذاری شده است که براساس استانداردهای بین‌المللی این کار انجام و به این مشاغل هویت داده شده است. شیرزاد تصریح کرد: براساس ایجاد این دبیرخانه و فعالیت‌های نظام صنفی کشاورزی این پیگیری انجام می‌شود که کشاورزان بتوانند معافیت‌های مالیاتی

و بیمه‌ای خود را در حوزه‌های مختلف گسترش دهند. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی گفت: دبیرخانه شورای نظارت بر نظام‌های صنفی کشاورزی کشور برای اولین بار به‌دنبال ایجاد اتاق اصناف در بخش کشاورزی در کشور است که این اتاق در عرصه‌های شهرستانی، استانی و ملی فعالیت می‌کند. وی گفت: حجم کل تولیدات کشاورزی کشور ۱۲۵ میلیون تن است و ارزشی معادل ۳۰۰ هزار میلیارد تومان دارد و بخش کشاورزی در شرایط فعلی نیز رشد ۴ درصدی را تجربه می‌کند. شیرزاد گفت: بخش کشاورزی در این شرایط پایداری و تاب‌آوری مناسبی داشته است و عقب‌افتادگی تاریخی نیز که در بخش کشاورزی وجود داشت امروز با نهادسازی صورت‌گرفته و فعالیت منسجم نظام صنفی کشاورزی مرتفع می‌شود. معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: ردیابی تولید در بخش کشاورزی، ناظر بر امنیت غذایی در سلامت غذا است که به‌برکت گسترش فعالیت نظام صنفی کشاورزی این ردیابی ایجاد می‌شود و عملکرد بهتری را در این بخش شاهد خواهیم بود.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 پیش بینی وضعیت گوشت قرمز پس از کاهش دما  [ شنبه، 3 اسفند ماه، 1392 ] 653 مشاهده
 تعدیل اثر «3 آذر» در بورس تهران  [ چهارشنبه، 19 آذر ماه، 1393 ] 368 مشاهده
 امیدواری مشاوران املاک به وام 80 میلیونی  [ دوشنبه، 4 خرداد ماه، 1394 ] 272 مشاهده
 رکوردشکنی 50 روزه بورس  [ پنجشنبه، 4 تير ماه، 1394 ] 588 مشاهده
 تغییر روابط ایران و کانادا  [ پنجشنبه، 21 آبان ماه، 1394 ] 527 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب