امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
دوشنبه، 7 مهر ماه، 1399


رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو اتاق اصناف ایران : اصناف تا ميزان فروش ٨٢٨ ميليون تومان در سال ٩٧ مشمول ماليات مقطوع می شوند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 22 خرداد ماه، 1398 تعداد بازدید: 279

 از آنجا که واحدهای صنفی می بایست تا پایان خرداد ماه عملکرد سال گذشته ی خود را در قالب اظهار نامه مالياتي ارائه نمایند، لذا، هرساله این ماه، ماهی شلوغ و پرکار برای اصناف، تشکلهای صنفی و اداره کل امور مالیاتی است.

رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: با اصلاحیه  قانون مالیاتهای مستقیم از سال 95 ، وضعیت توافق با مشاغل دچار تغییرشد و  بر همین اساس به استناد ماده 100 ق.م.م صنوفی که میزان درآمد آنها تا ده برابر معافیت مالیاتی موضوع ماده 84  قانون مالیاتهای مستقیم باشد، می توانند از شرایط پرداخت مالیات مقطوع استفاده نمایند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران در ادامه افزود: مطابق قانون بودجه سال 1398 مصوب مجلس شورای اسلامی، سقف مذکور به 30 برابر میزان معافیت برای عملکرد سالهای 97 و 98 افزایش یافته است.

محمود بنانژاد خاطرنشان کرد: در سال جاری هم با اقدامات اتاق اصناف ایران و برگزاری جلسات متعدد دستورالعمل شماره 505/98/200 مورخ 08/03/98 توسط سازمان امورمالیاتی صادر و در این راستا با توافق صورت گرفته واحد هاي صنفي مشمول  که مالیات آنها کمتر از 2 میلیون و 500 هزار تومان باشد بدون افزایش نسبت به مالیات قطعی سال 96 می توانند تکالیف قانونی خود را اجرا نمایند.

وی در ادامه تصریح کرد: واحدهای صنفي که مالیات قطعی عملکرد ٩٦ انان بيش 2 میلیون و 500 هزارتومان و تا 5 میلیون تومان باشد مالیات خود را با ٥ درصد افزايش محاسبه و از طریق فرم مربوطه ابراز و در 4 قسط پرداخت نمایند.

بنانژاد یادآورشد: آن دسته از واحدهای صنفی که مالیات قطعی شده آنان برای سال 96 بیش از 5 میلیون تومان و تا 10 میلیون تومان بوده و کسانی که بیش از 10 میلیون تومان باشد به ترتیب با نرخ های 9 درصد و 15 درصد مي توانند نسبت به تكميل و ارسال فرم تبصره اقدام نمایند ضمن اینکه سقف فروش برای کلیه ی واحدهای صنفی مشمول 8 میلیارد و دویست و 80 میلیون ریال می باشد.

رئیس اتاق اصناف مشهد در ادامه افزود: واحدهای صنفی که سال 97 شروع فعالیت آنان بوده و سایر گروههای درامدي  (1 و 2) می بایست درآمد مشمول مالیات خود را با تکمیل اظهارنامه ابرازنمایند.

گفتنی است در سال ٩٨ با توجه به اینکه 31 خرداد ماه مقارن با روز تعطیل ( جمعه ) است، لذا یکم تیرماه آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی سال 97 مشاغل خواهد بود،  بنابراین با توجه به حجم بالاي مراجعات سیستمی واحدهاي صنفي در اسرع وقت ضمن دريافت برگ قطعي سال ٩٦ جهت تکمیل فرآیند ارائه اظهارنامه یا تکمیل فرم تبصره ماده 100 از طريق مراجع رسمي اقدام نمایند.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب