امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 27 مرداد ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد: اتاق اصناف مشهد، معین اقتصادی بخش رضویه شد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 30 ارديبهشت ماه، 1398 تعداد بازدید: 69

 جلسه ی امضاء تفاهم نامه معرفی اتاق اصناف مشهد به عنوان معین اقتصادی بخش رضویه با حضور استاندار، فرماندار مشهد و نماینده این بخش در مجلس شورای اسلامی روز شنبه 28 اردیبهشت ماه در محل دفتر استاندار برگزار شد.

درطرح مثلث اقتصادی، اتاق اصناف مشهد به صورت دواطلبانه به عنوان مجموعه ای متخصص از بخش تولید، بازرگانی و فروش، در بخش رضویه در نظر گرفته شده است که هدف از اجرای این طرح توانمند سازی و ایجاد شغل پایدار در این منطقه است.

در همین راستا رئیس اتاق اصناف مشهد با تأکید بر اشراف استاندار خراسان رضوی  به امور اقتصادی بیان داشت: استان از نظر اقتصادی به چندین منطقه تقسیم شده است که هر منطقه از نظر های مختلف من جمله محصولات، خدمات خاص، گردشگری و ... ظرفیت های خاص خود را دارا بوده که می توان ظرفیت های بالقوه ی آنها را به بالفعل تبدیل کرد.

محمود بنانژاد مشهدی در ادامه افزود: برای تحقق این امر نیاز به توجه خاص به مجموعه های مورد نظر بوده و تأکید می گردد که برنامه های مدون اساسی و اجرایی مناسب برای هر منطقه مورد نیاز خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: نهادهای تأثیرگذار همچون دستگاه قضایی، مجلس شورای اسلامی به عنوان یک نهاد قانونگذار و ستاد ائمه جمعه به عنوان نهاد عمومی در کنار هم با هم افزایی می توانند به یک سیاستگذاری و برنامه ریزی واحد برای برنامه های اجرایی دولت دست یابند.

رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو اتاق اصناف ایران با اشاره به معرفی اتاق اصناف مشهد به عنوان معین اقتصادی بخش رضویه ادامه داد: معین درواقع به معنی هماهنگ کننده ی بین دستگاهها از طرف نهاد حاکمیتی دولت که استانداری است تعیین شده و دستگاههای دیگر باید با معین هماهنگ بوده تا بتوانند برنامه های اجرایی را با در نظر گرفتن نقاط قوت منطقه مورد نظر اجرا نمایند.

بنانژاد افزود: بخش رضویه در مجاورت شهرستان مشهد قرار داشته و به جهت قرار داشتن مراکز صنعتی همچون مزرعه سبز، لبنیات رضوی، موقوفات آستانقدس رضوی و... از لحاظ اشتغال و کارآفرینی منطقه بکری بوده و آبستن انجام کارهای ویژه ی اقتصادی خواهد بود.

وی یادآور شد: براساس تفاهم نامه ی که به امضاء استاندار، امام جمعه و نماینده بخش رضویه در مجلس شورای اسلامی رسیده است، اتاق اصناف مشهد توانمند سازی منطقه را بر عهده داشته و باید زمینه ی عرضه ی  محصولات تولیدی مردم را در مشهد ایجاد نماید.

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: برای مثال افرادی که در بخش رضویه تولیدات صنایع دستی یا مشاغل خانگی داشته و زمینه ی عرضه ی محصولات خود را ندارند، اتاق اصناف باید با بسترسازی مناسب زمینه ی عرضه ی محصولات آنها را در بازارهایی که امکان ایجاد آن را با مشارکت سایر دستگاهها همچون شهرداری دارد، ایجاد نموده که این امر مستلزم شناسایی ظرفیت های مطلوب رضویه بوده تا بتوانیم نقاط بالقوه را به بالفعل تبدیل نموده و نقاط قوت آن را پررنگ تر نماییم.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تبریک روز ملی اصناف به اصناف و بازاریان  [ يكشنبه، 1 تير ماه، 1393 ] 1343 مشاهده
 اجرای طرح مدیریت مالی اتحادیه های صنفی مشهد  [ شنبه، 24 مهر ماه، 1395 ] 361 مشاهده
 رئیس اتاق اصناف مشهد اقدام ترامپ در خروج از برجام را محکوم کرد  [ چهارشنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1397 ] 427 مشاهده
 روند نگران کننده افزایش شرکت های غیر مجاز  [ سه شنبه، 15 اسفند ماه، 1396 ] 159 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب