امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 24 آذر ماه، 1398


مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خبر داد: 30هزار و 475 فقره بازرسی در طرح ویژه ی نظارتی نوروز 98
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 24 فروردين ماه، 1398 تعداد بازدید: 162

طرح ویژه ی نظارتی نوروز 98 توسط بازرسی و نظارت اصناف از ابتدای بهمن ماه سال گذشته آغازشد و در 15 فروردین ماه 98 به پایان رسید.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اظهار داشت: طرح مورد نظر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر جامعه تقریبا 45 روز زودتر نسبت به سالهای گذشته آغاز به کار کرد که با محوریت نظارت بر حوزه ی کالاهای اساسی ( گوشت، مرغ، میوه ) در حوزه ی سلامت و امنیت غذایی ( نظارت بر رستورانها، نانواییها، شیرینی فروشیها، اغذیه و پیتزا فروشان) و حوزه ی توزیع پوشاک، کیف و کفش و ... برنامه ریزی گردیده بود.

امیر دلداری ادامه داد: در سطح شهر مشهد تعداد 7 پایگاه ثابت و موقت بازرسی و نظارت از 25 اسفندماه ایجاد شدکه چهار پایگاه در منطقه ی ثامن و سه پایگاه در بقیه ی نقاط شهر جهت نظارت بر عملکرد واحدهای صنفی، رسیدگی به شکایات، گزارشات حضوری و تلفنی زائرین و مجاورین در کلیه ی ایام تعطیل و غیر تعطیل تا پانزدهم فرودین فعال بودند.

وی با اشاره  به رسیدگی به 204 مورد شکایت حضوری زائرین محترم و برگشت 40 میلیون ریال به شاکیان اضافه کرد: در طول اجرای این طرح 30هزار و 475 فقره بازرسی از صنوف مختلف توسط بازرسان اصناف انجام شد که دراین بازرسیها واحدهای صنفی مجاز کمتر از 10 درصد تخلف داشته و پس از بررسی معلوم شد، بیشترین تخلفات شامل واحدهای صنفی فاقد پروانه ی کسب به جهت عدم آگاهی متصدیان از قوانین نظام صنفی بوده است.  

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد دلداری بیان داشت: با توجه به اینکه زائران مرقد حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) مدت زمان کوتاهی در شهر مشهد حضور دارند، اولویت مهم رسیدگی به شکایات حضوری و جلب رضایت شاکیان در کمترین زمان ممکن مد نظر بود که در طرح مورد نظر به نحو مطلوبی برنامه ریزیهای لازم در این زمینه انجام و اجرا شد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان اضافه کرد: میوه های طرح تنظیم بازار که شامل  69 تن پرتقال و 30 تن سیب بود، از 25 اسفند ماه لغایت  15 فروردین توسط 127 واحد صنفی منتخب در سطح شهر خصوصا در مناطق محروم و کم برخودار توزیع گردید ضمن اینکه هر روز نظارت وکنترل بر نحوه ی عملکرد واحدهای صنفی منتخب توسط بازرسان اصناف انجام شد.

دلداری ضمن تأکید بر همکاری مطلوب اتحادیه های صنفی در پیشبرد اهداف طرح در ادامه افزود: استفاده از ظرفیت ویژه ی کارشناسان اتحادیه های صنفی در کنار بازرسان اصناف در طول اجرای طرح ازجمله نقاط بارزی بود که با انجام بازرسیهای تخصصی منجر به نتایج مثبت گردید.

وی خاطرنشان کرد: گشتهای مشترک بازرسان اصناف به همراه کارشناسان اداره ی بهداشت، سازمان دامپزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و شعبه ی سیار تعزیرات حکومتی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این طرح بود که به مرحله ی اجرا درآمد.

مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان ضمن اشاره به نظارت بر عملکرد غرفه های شرکت کننده در نمایشگاه عرضه ی مستقیم کالا در اسفند ماه یادآور شد: کلیه ی کالاهای عرضه شده در نمایشگاه که از محصولات و تولیدات داخلی بودند، توسط کارشناسان اتحادیه های صنفی بررسی و قیمت گذاری شد و به شکایات حضوری شهروندان در اسرع وقت رسیدگی بعمل آمد.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب