امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 24 آذر ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو هیئت رئیسه ی اتاق اصناف ایران مطرح کرد: تقویت کارگاههای تولیدی برای افزایش اشتغال و تولید
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 26 اسفند ماه، 1397 تعداد بازدید: 176

خزانه دار اتاق اصناف ایران با اشاره به فعالیت 600 هزار واحد صنفی تولیدی در حوزه تولید، صنایع خرد،کوچک و متوسط اظهار داشت: واحدهای صنفی از نظر مدیریتی و هزینه ای مقرون به صرفه اند، زیرا با سرمایه ای اندک راه اندازی شده و با توجه به تعداد کارگران انگشت شمار تغییر کاربری آنها آسان تر و کم هزینه تر است.

بنانژاد ضمن تأکید بر تقویت کارگاههای تولیدی در ادامه افزود: در صورت افزایش نسبت واحدهای تولیدی به توزیعی شاهد بالا رفتن میزان تولید ناخالص ملی و اشتغال خواهیم بود.

 وی با تأکید بر نقش مؤثر اصناف درامور اقتصادی کشور یادآور شد: در چند ماه اخیر واحدهای صنفی خدماتی و خدمات فنی در بخش توزیع کالاهای تنظیم بازار و توزیع کالا به صورت شبکه ای، در قالب فروشگاههای کوچک و یا زنجیره ای نقش بسزایی داشته که به جرأت می توان گفت نقش بازوی اجرایی سازمانها و ارگانهای ذیربط را در شبکه ی توزیع ایفا می کند.

 بنانژاد به طرح سرشماری و شناسایی اتباع خارجی که با مدیریت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در حال اجراست،اشاره کرد و در ادامه افزود: این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که نیاز حضور اتباع بیگانه در تمام صنوف به صورت یکسان نبوده و چه بسا در برخی صنوف هیچگونه نیازی به استفاده از اتباع بیگانه نباشد و در برخی نیاز بیشتری نسبت به حضور آنها احساس شود، ضمن اینکه امکان بررسی حضورسرمایه گذاران و تخصص های مورد نیاز در بخشهای مختلف هم  فراهم خواهد شد و می توان به این امکان به عنوان یک فرصت به جای تهدید نگاه کرد.

بنانژاد در ادامه افزود: آماراتباع بیگانه ی مجاز و غیرمجاز که به همت اداره کل اتباع بیگانه جمع آوری می شود، به ماکمک می نماید تا برنامه ریزی دقیقی برای ورود اتباع بیگانه ی مورد نیاز در تخصص های مختلف داشته و یا حتی بتوانیم در این زمینه تفاهم نامه ای با اداره کل اتباع بیگانه، مرزبانی و وزارت امورخارجه در جهت تأمین کارگر برای بخش های مختلف کسب و کارداشته باشیم.

رئیس اتاق اصناف مشهد بیان داشت: این موضوع  ممکن است برای بعضی افراد در زمینه ی برخورد قانونی  با آنها ایجاد نگرانی نموده و از ثبت نام خودداری نمایند، در اینجا یادآور می شویم ضمن اینکه هم اکنون نیز امکان برخورد وجود دارد، اما قصد و نیت تنها تهیه ی آمار دقیق از حضور آنها در بخش های مختلف بوده و هدف برخورد قهری با اتباع بیگانه نمی باشد.

وی با اشاره به تحریم های اقتصادی افزود: اصناف سهم بسزایی در اقتصاد کشور داشته و نقش های مهمی را در تمامی شاخص های اقتصادی از جمله تولید ناخالص داخلی، رشد اقتصادی، میزان نرخ تورم و ... ایفا نموده اند؛ بنابراین در این برهه حساس باید از پتانسیل عظیم اصناف در تحریمهای اقتصادی فرصت ساخت و اکنون که در شرایط جنگ اقتصادی به سر می بریم همه آحاد جامعه به ویژه اصناف که بخش بزرگی از جامعه را تشکیل می دهند، وظیفه دارند که به پایداری اقتصاد کشور کمک کنند.

وی یادآور شد: امروز در بخش توزیع کالا باید از پتانسیل و ظرفیت های خوب اصناف بهره برد، تا هم توزیع عادلانه باشد و هم کالا به دست مصرف کنندگان واقعی برسد، در همین راستا اتاق اصناف ایران اعلام می دارد که در تمامی زمینه ها جهت خدمت به کشور آمادگی کامل داشته و همواره در یاری رسانی به اقتصاد ایران گام برمیدارد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب