امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
شنبه، 4 خرداد ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد و عضو اتاق اصناف ایران خبر داد: دهم اسفند ماه آخرین مهلت نوبت گیری درطرح سرشماری اتباع بیگانه
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 4 اسفند ماه، 1397 تعداد بازدید: 76

طرح سرشماری و شناسایی اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز و کارفرمایان ایرانی با هدف جمع آوری آمار حوزه ی اشتغال و ساماندهی وضعیت کسب و کار و برنامه ریزی مطلوب در آینده و ارائه خدمات و تسهیلات مورد نیاز با مدیریت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان از 24 اسفند ماه آغاز شد که تا 31 فروردین 98 ادامه خواهد داشت، ضمن آنکه فرآیند نوبت دهی نیز از یکم اسفند ماه فعالیت خود را آغاز نموده که تا دهم همین ماه ادامه خواهد داشت.

 

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: آمار دقیق اتباع بیگانه در صنوف مختلف چه در شهر مشهد وچه دراستان همواره یکی از مهمترین دغدغه های مادرحوزه ی اصناف بوده و جمع آوری این آمار در راستای سیاستگذاری و برنامه ریزی های آینده غیر قابل انکار است.

محمود بنانژاد مشهدی خاطر نشان کرد: این موضوع از این نظر حائز اهمیت است که نیاز حضور اتباع بیگانه در تمام صنوف به صورت یکسان نبوده و چه بسا در برخی صنوف هیچگونه نیازی به استفاده از اتباع بیگانه نباشد و در برخی نیاز بیشتری نسبت به حضور آنها احساس شود، ضمن اینکه امکان بررسی حضورسرمایه گذاران و تخصص های مورد نیاز در بخشهای مختلف هم  فراهم خواهد شد و می توان به این امکان به عنوان یک فرصت به جای تهدید نگاه کرد.

وی ضمن اشاره به الزام نوبت گیری کلیه ی اتباع بیگانه یادآور شد: کلیه ی کارگران، کارفرمایان اتباع بیگانه و یا کارفرمایان ایرانی که اتباع بیگانه را به کار گماشته اند، تا دهم اسفند ماه مهلت دارند جهت شرکت در طرح سرشماری و شناسایی اتباع خارجی مجاز و غیرمجاز و کارفرمایان ایرانی به دفاتر کفالت اقامت و اشتغال اتباع خارجی، جهت نوبت گیری مراجعه نموده و برگه ی نوبت را دریافت نمایند.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران تأکید کرد: این موضوع لازم و اجباری بوده و اگر فردی چه مجاور و چه غیرمجاور برگه ی نوبت نداشته باشد، به عنوان غیرمجاز شناخته شده و به کشور متبوع عودت داده خواهد شد.

بنانژاد در ادامه افزود: آماراتباع بیگانه ی مجاز و غیرمجاز که به همت اداره کل اتباع بیگانه جمع آوری می شود، به ماکمک می نماید تا برنامه ریزی دقیقی برای ورود اتباع بیگانه ی مورد نیاز در تخصص های مختلف داشته و یا حتی بتوانیم در این زمینه تفاهم نامه ای با اداره کل اتباع بیگانه، مرزبانی و وزارت امورخارجه در جهت تأمین کارگر برای بخش های مختلف کسب و کارداشته باشیم.

رئیس اتاق اصناف مشهد بیان داشت: این موضوع  ممکن است برای بعضی افراد در زمینه ی برخورد قانونی  با آنها ایجاد نگرانی نموده و از ثبت نام خودداری نمایند، در اینجا یادآور می شویم ضمن اینکه هم اکنون نیز امکان برخورد وجود دارد، اما قصد و نیت تنها تهیه ی آمار دقیق از حضور آنها در بخش های مختلف بوده و هدف برخورد قهری با اتباع بیگانه نمی باشد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

 


 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب