امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 28 تير ماه، 1398


ابلاغ سند راهبردی پوشاک؛ به زودی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 30 بهمن ماه، 1397 تعداد بازدید: 106

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از ابلاغ سند راهبردی پوشاک در آینده نزدیک خبر داد و گفت: صادرات صنایع نساجی با وجود مشکلاتی نظیر تامین مواد اولیه و تخصیص ارز از نظر وزنی۳۶ درصد و از نظر ارزشی بیش از ۲۵ درصد رشد داشته است.

 

فرشاد مقیمی در نشست پایش صنعت نساجی و پوشاک که با حضور نمایندگانی از انجمن‌ها و تشکل‌های تخصصی صنعت نساجی، پوشاک، کفش، چرم و... برگزار شد، به تشریح دغدغه‌ها و مشکلات این صنعت که عمدتا به حوزه تامین مواد‌اولیه، رفع تعهدات ارزی، کمبود‌ سرمایه ‌در ‌گردش، رفع مشکلات گمرکی واحدهای تولیدی و ایجاد زمینه تامین و تخصیص اعتبارات موردنیاز جهت بازسازی و نوسازی صنایع اختصاص داشت، پرداخت و از اتخاذ تصمیماتی جهت رفع چالش‌های موجود در این صنعت خبرداد. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت توسعه صنعت نساجی و پوشاک را از پروژه‌های مهم دولت عنوان کرد و گفت: سند راهبردی صنعت پوشاک نیز در آینده‌ای نزدیک ابلاغ خواهد شد. مقیمی اجرای سند راهبردی پوشاک را در توسعه تولیدات صادرات ‌محور و با ارزش افزوده بالا موثر برشمرد و گفت: حمایت از تولیدات رقابت‌پذیر داخلی، ارتقای سطح کمی و کیفی و ایجاد بستر لازم جهت برقراری شرایط برابر با رقبای منطقه‌ای و جهانی از مهم‌ترین برنامه‌های توسعه این صنعت به شمار می‌رود.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به صادرات ۲۳۶هزار تن محصولات نساجی و پوشاک به خارج از کشور طی ۹ماهه منتهی به آذر سال جاری گفت: طی این مدت صادرات محصولات نساجی و پوشاک اعم از پایپوش، انواع پارچه، نخ، کفپوش و... بارشد ۳۶ درصدی روبه‌‌رو بوده است. به گفته مقیمی، واردات این محصولات طی ۹ ماهه منتهی به آذر سال جاری نیز با کاهش حدود ۳۲ درصدی از نظر وزنی و ۲۹ درصدی از نظر ارزشی به حدود ۸۵۱ میلیون دلار رسیده است. معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت توسعه صادرات و شناسایی بازارهای جدید، ارتقای سطح رقابت‌مندی کالاهای صادراتی و فراهم کردن زمینه‌های دستیابی به تنوع بازارهای صادراتی را از برنامه‌های مهم این معاونت برشمرد. مقیمی همچنین پیگیری استقرار نظام قانونمند فعالیت واردکنندگان محصولات نساجی و پوشاک نظیر ثبت نمایندگی رسمی پوشاک وارداتی، طرح شناسه کالا و رهگیری و ایجاد انسجام و یکپارچگی در مبادی مختلف وارداتی  مانند اصلاح رویه‌های واردات از مناطق آزاد را از دیگر برنامه‌های این بخش عنوان کرد.

در این نشست تخصصی که نمایندگان تشکل‌های صنعتی تولیدکننده انواع پوشاک، کفش و پای‌پوش، محصولات چرمی و... حضور داشتند، تامین مواد اولیه مورد نیاز تولید نظیر تهیه انواع نخ، چسب، مواد پتروشیمی و... را از دغدغه‌های اصلی تولید اعلام کرده و خواستار کاهش فرآیند طولانی ترخیص کالا از گمرک، رفع چالش‌های بانکی صادرات محصولات نساجی به عراق و افغانستان، بهبود مشکلات تعهدات ارزی برخی از صادرکنندگان، رفع مشکل سرمایه در گردش و چالش‌های توسعه تولید در روزهای پایانی سال شدند.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 عرضه پنج محصول جديد ايران خودرو در نمايشگاه تبريز  [ سه شنبه، 22 مهر ماه، 1393 ] 643 مشاهده
 افت و خیز تولید و قیمت خودرو  [ يكشنبه، 11 بهمن ماه، 1394 ] 306 مشاهده
 وزش نسیم کاهش قیمت در بازار خودرو  [ پنجشنبه، 17 ارديبهشت ماه، 1394 ] 287 مشاهده
 طرح آمارگیری مشاوران املاک مشهد مقدس آغاز می‌شود  [ پنجشنبه، 14 شهريور ماه، 1392 ] 2060 مشاهده
 قیمت‌های دوگانه در بازار خودرو  [ پنجشنبه، 7 اسفند ماه، 1393 ] 310 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب