امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 27 مرداد ماه، 1398


20 میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی وارد خراسان رضوی شد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 7 بهمن ماه، 1397 تعداد بازدید: 139

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: 20 میلیون دلار سرمایه خارجی از محل اجرای طرحهای مصوب با اجرا و بهره برداری 9 طرح امسال وارد استان شده است.

سید مهدی رمضانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از ابتدای امسال تاکنون در مجموع 24 طرح سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی به ارزش 149 میلیون دلار در هیات سرمایه گذاری خارجی کشور به تصویب رسیده است.
وی ادامه داد: از مجموع طرحهای مصوب برای خراسان رضوی به لحاظ تعداد 33 درصد در حوزه خدمات و گردشگری، 21 درصد درحوزه صنعت و معدن، 21 درصد در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر و بقیه در زمینه کشاورزی، حمل و نقل و خدمات است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: به لحاظ مبلغ سرمایه گذاری مصوب نیز 77 درصد سرمایه گذاری در حوزه انرژیهای تجدیدپذیر، 17 درصد در حوزه خدمات و گردشگری و بقیه در حوزه صنعت و معدن، کشاورزی و حمل و نقل است.
وی به تقاضای بالا برای سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی اشاره و بیان کرد: طرحهای سرمایه گذاری مصوب استان از ابتدای امسال تاکنون از کشورهای آلمان، اتریش، هلند، روسیه، ترکیه، عراق و افغانستان پیشنهاد شده اند. جذب، تکمیل و ارسال مستندات و حمایت از اجرای این سرمایه گذاریها توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی در حال انجام است.
رمضانی افزود: همچنین از ابتدای امسال به روزرسانی کتاب فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی، تدوین مقدماتی نقشه راه تامین مالی استان، اطلاع رسانی در خصوص ظرفیتها و فرصتهای سرمایه گذاری در اشکال گوناگون، پذیرش هیاتهای اقتصادی، برگزاری کارگاههای آموزشی قوانین تامین مالی خارجی برای دستگاهها و نهادهای خراسان رضوی انجام شده اند.
وی ادامه داد: هم اکنون سایت اطلاع رسانی مرکز خدمات سرمایه گذاری خراسان رضوی نیز به سه زبان فارسی، انگلیسی و عربی در حال خدمات دهی است.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی خراسان رضوی گفت: تکمیل و تدوین نقشه راه تامین مالی استان به منظور هدایت هدفمند منابع مالی خارجی به حوزه های اولویت دار توسعه، برگزاری نمایشگاه جامع سرمایه گذاری فرصتها، خدمات و صنایع وابسته، تداوم برگزاری کارگاههای آموزشی به منظور توانمند ساختن مجموعه های اقتصادی خراسان رضوی نیز از اقدامات در دستور کار هستند.
'کتاب فرصتهای سرمایه گذاری خراسان رضوی' با معرفی 100 فرصت سرمایه گذاری در بخشهای مختلف اقتصادی استان به دو زبان در قالب الکترونیکی و کاغذی توسط مرکز خدمات سرمایه گذاری تهیه و آماده ارائه به متقاضیان سرمایه گذاری است.

منبع خبر: ایرنا

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 تجارت خارجی در مرز 50میلیارد دلاری  [ دوشنبه، 7 مهر ماه، 1393 ] 642 مشاهده
 سه محرک بالقوه رشد بازار سهام  [ يكشنبه، 12 بهمن ماه، 1393 ] 312 مشاهده
 توقف تولید برخی خودروها  [ شنبه، 8 آذر ماه، 1393 ] 498 مشاهده
 نجات وام خودرو از قراردادهای صوری  [ شنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1394 ] 402 مشاهده
 هندی‌ بودن 80 درصد برنج‌های وارداتی  [ شنبه، 16 اسفند ماه، 1393 ] 417 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب