امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 5 تير ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد در مراسم دیدار با امام جمعه ی مشهد: بازار از افزایش قیمت ها سودی نمی برد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 9 دي ماه، 1397 تعداد بازدید: 113

 دیدار هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد و روسای اتحادیه های صنفی با نماینده ی ولی فقیه در استان خراسان رضوی امروز شنبه هشتم دی ماه در محل دفتر امام جمعه ی مشهد برگزار شد، در این دیدار رئیس اتاق اصناف مشهد به ایراد سخنانی در رابطه با مشائل و مشکلات اصناف پرداخت.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد، خزانه دار اتاق اصناف ایران ضمن تقدیر و تشکر از نماینده ی معزز ولی فقیه در استان خراسان رضوی اظهار داشت: متأسفانه اتفاقات چند ماه اخیر و افزایش قیمت ارز اوضاع اقتصادی کشور را باتحولاتی مواجه کرد که منجر به گرانی بسیاری از اقلام در کشورشد .

رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به اینکه اصناف و بازار ویترین کالا هستند در ادامه افزود: مردم گرانی را در بازار می بینند و برخی تصورمی کنند، مبالغ افزایش قیمتها در جیب کاسب می رود، در حالیکه افزایش هزینه های سربار واحدهای صنفی از جمله اجاره، آب، برق، عوارض شهرداری، عوارض پسماند، مالیات، بیمه و... تنها بخشی از هزینه هایی است که یک واحد صنفی متقبل می شود.

 

محمود بنانژاد مشهدی با تأکید براینکه جمع آوری یک واحد صنفی برابر است با بیکاری 3 خانوار، خاطرنشان کرد: افزایش هزینه های باربری و حمل و نقل به بیش از دو برابر، وجود رقبای ناعادلانه در بازار از جمله شهرداری و فروشگاههای بزرگ، جمعه بازارها و شب بازارها از دیگر مشکلاتی است که واحد صنفی به عنوان یک بنگاه اقتصادی باید بتواند با وجود آنها از پس هزینه های خود برآمده و برمشکلات خود فائق آید.  

وی تصریح کرد: بازار از افزایش قیمتها سودی نخواهد برد، افرادی که در بازار کارمی کنند به خوبی به این امر واقف اند، زیرا کاهش توان خرید مردم در چند ماهه ی گذشته باعث کاهش درآمد واحدهای صنفی شده و این موضوع تأثیر منفی بر بقاء آنها خواهد داشت.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف ایران یادآورشد: البته وجود متخلفین صنفی را نفی نمی کنیم، زیرا در هر صنف، شغل و لباس افرادی هستند که خارج از چارچوب حرکت نموده و اختلال ایجاد می کنند، ما با استفاده از ظرفیت بازرسی و نظارت اصناف و با کمک (97)  اتحادیه با تمام توان سعی بر کنترل بازار و جلوگیری از تخلفات صنفی را داریم.

بنانژاد ضمن برشمردن چندین طرح اجرا شده از ابتدای سال تا کنون ادامه داد:  نمایشگاههای عرضه ی مستقیم کالا با محوریت اتاق، اتحادیه و واحدهای صنفی برگزار شد که در این نمایشگاهها 61 تن گوشت منجمد، 27 تن مرغ منجمد، 27 تن برنج هندی ،  50 تن شکر و انواع ارزاق عمومی باقیمت تنظیم بازار توزیع شده است.

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: همچنین طی این مدت 123 تن گوشت منجمد،  450 تن مرغ منجمد جهت رفاه حال همشهریان در واحدهای صنفی توزیع شد.

بنانژاد خاطرنشان کرد: اصناف در مقاطع حساس همراه و همگام مردم و نظام بوده، هستند و خواهند بود آنها نشان داده اند که می توانند نقش مؤثری را در همه ی زمینه ها داشته باشند، همانگونه که در مراسم مذهبی مثل زائران پیاده، میقات الرضا، برپایی موکبها، صادقیون و فاطمیون حضور منسجم و فعالی داشتند و در جذب و ارسال کمک به هموطنان در مصائبی همچون زلزله ی کرمانشاه رو سفید بیرون آمدند در این برهه از زمان نیز به یاری خداوند متعال در کارزار اقتصادی موفق خواهند شد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب