امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 30 آبان ماه، 1397
تأسیس مرکز آموزش تخصصی فرش دستباف
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 14 آبان ماه، 1397 تعداد بازدید: 19

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی صنعت فرش ایران(عصرفرش)  به نقل از ایسنا، هادی مخملی با اعلام این خبر اظهار کرد: این مرکز با حمایت آموزش فنی و حرفه‌ای اتاق اصناف و شرکت شهرک های استان خراسان رضوی در دست راه‌اندازی است.
وی ادامه داد: این مرکز به عنوان پایگاهی در مشهد برای آموزش تخصصی در حوزه فرش دستباف، هم به لحاظ بازاریابی و هم به لحاظ مشتری مداری فعالیت خواهد کرد.
مخملی درباره اهداف این مرکز اظهار کرد: تمام آموزش های فنی و تخصصی در حوزه فرش دستباف در جهت بالا بردن اشتیاق و تخصص فعالان در این حوزه ارائه خواهد شد، چراکه حق ما به عنوان اولین کشور صادر کننده فرش دستباف در دنیا باید محفوظ بماند و گسترش یابد.

گذر از بازارهای سنتی به بازارهای جدید

مخملی با اشاره به گذر بازارهای فرش ایران از بازارهای سنتی به بازارهای جدید، اظهار کرد: بازارهای سنتی، کشورهای اروپایی هستند اما به لحاظ محدود بودن بازارهای اروپایی و تغییر اولویت های مصرف کننده در این حوزه با سایر کفپوش‌ها، ما در بازارهای سنتی کمی افت داشتیم بنابراین به گسترش بازارهای جدید پرداختیم.
وی درباره مقاصد صادراتی فرش دستباف استان بیان کرد: مقاصد صادراتی ما کشورهایی از جمله چین، امارات، ایتالیا، آلمان، سوییس، استرالیا، لبنان و ... هستند.
مخملی ادامه داد: کلیه کشورهای عربی جزو بازارهای بزرگ فرش دستباف مشهد بودند اما در حال حاضر بدلیل مسایل سیاسی پیش آمده در کشور، صادرات ما به این کشورها محدودتر شده است ولی همچنان خریداران عمده ای در قطر و لبنان داریم.
رئیس اتحادیه فرش دستباف مشهد به برگزاری بیست و هفتمین نمایشگاه فرش تهران اشاره کرد و افزود: نمایشگاه فرش تهران از شهرت جهانی برخوردار است که امسال هم از اقبال قابل توجهی برخوردار بود اما به لحاظ جریاناتی که در بخش افزایش نرخ ارز اتفاق افتاده بود این نمایشگاه امسال برای ما بازار قابل اتکایی نبود.
مخملی افزود: بازاری برای ما قابل اتکا است که صادرات آن مقطعی نباشد و منجر به اشتغال پایدار شود تا ما بتوانیم موفقیت و درآمدمان را در تولیدات تاثیر دهیم.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 مشهد دارای 107 اتحادیه و حدود 120 هزار واحد صنفی است  [ دوشنبه، 10 تير ماه، 1392 ] 5378 مشاهده
 اجرای طرح نظارتی ثامن از دهم اسفند تا 15 اسفند ماه  [ پنجشنبه، 10 اسفند ماه، 1396 ] 103 مشاهده
 رتبه چهارم خراسان رضوی در میزان سرمایه‌گذاری صنعتی  [ شنبه، 27 ارديبهشت ماه، 1393 ] 947 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب