امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 30 دي ماه، 1397
انعقاد ۷۴ هزار قرارداد سرمایه‌گذاری در شهرک‌های صنعتی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 2 آبان ماه، 1397 تعداد بازدید: 54

معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، تعداد قراردادهای منعقده در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور تا پایان شهریورماه را ۷۴ هزار و ۵۲۰ فقره اعلام کرد و افزود: این رقم در شش ماهه اول امسال ۲ هزار و ۱۲۴ فقره و در شش ماهه دوم سال گذشته یک هزار و ۴۸۳ مورد بوده است.

به‌گزارش «شاتا»، صادق نجفی با بیان این مطلب افزود: تا پایان شهریورماه امسال در مجموع ۴۲ هزار و ۱۶۰ واحد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مورد بهره‌برداری قرار گرفته که با توجه به اینکه میانگین اشتغال هر واحد کوچک و متوسط ۲۰ نفر است با بهره‌برداری از این واحدها تاکنون زمینه اشتغال برای ۸۵۴ هزار و ۶۱۵ نفر فراهم شده است. وی تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب با احتساب مناطق ویژه اقتصادی تا پایان شهریور ماه امسال را ۹۷۸ فقره برشمرد که شامل ۵۶۹ شهرک صنعتی و ۴۰۹ ناحیه صنعتی است.

 وی با اعلام اینکه ۸۰۷ شهرک و ناحیه صنعتی در حال بهره‌برداری در کشور وجود دارد، تصریح کرد: ۴۹۷ مورد آن شهرک صنعتی و ۳۱۱ مورد دیگر ناحیه صنعتی هستند. نجفی با بیان اینکه ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی در کشور داریم، گفت: تا پایان شهریورماه امسال ۷ شهرک فناوری در کشور مصوب شده و ۶ شهرک فناوری به بهره‌برداری رسیده است که این شهرک‌های فناوری مورد بهره‌برداری در شهرهای مشهد، تبریز، ارومیه، همدان، فارس و اصفهان هستند. معاون وزیر صمت همچنین با اشاره به پایان مطالعات دو شهرک فناوری قزوین و گیلان گفت: شهرک فناوری استان تهران نیز در حال طراحی مجدد است. نجفی در بخش دیگری از این گفت‌وگو با اعلام اینکه ۶ شهرک صنعتی مستقر در مناطق آزاد تجاری در کشور وجود دارد، اضافه کرد: این شهرک‌ها آبادان، آبادان۲، خرمشهر، انزلی، ماکو و ماکوی۲ هستند. همچنین ۹ منطقه ویژه اقتصادی در کشور داریم.

منبع خبر: رونامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 ادامه ثبات در بازار مسکن  [ پنجشنبه، 25 دي ماه، 1393 ] 496 مشاهده
 روزهای آخر حضور پرتقال در بازار  [ پنجشنبه، 4 ارديبهشت ماه، 1393 ] 603 مشاهده
 استقبال از وام‌های جدید مسکن  [ چهارشنبه، 27 خرداد ماه، 1394 ] 388 مشاهده
 خواب طلا بر بستر روانی  [ پنجشنبه، 6 آذر ماه، 1393 ] 286 مشاهده
 تعمیق رکود در بورس تهران  [ پنجشنبه، 11 دي ماه، 1393 ] 241 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب