امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 6 ارديبهشت ماه، 1398


نائب رئیس اتاق اصناف مشهد خواستار شد : برخورد با متخلفین غیرمجاز رسته ی نصب دوربین های مداربسته
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 28 مهر ماه، 1397 تعداد بازدید: 96

جلسه ی هم اندیشی اعضاء اتحادیه صنف الکترونیک رسته ی دوربین های مدار بسته با کمیته ی پایش تصویری روز دوشنبه 23 مهرماه  در محل سالن همایش های اتاق اصناف مشهد برگزار شد. در این جلسه نائب رئیس اتاق اصناف مشهد و رئیس اتحادیه ی صنف الکترونیک ضمن تشکر ازاقدامات کمیته ی پایش تصویری در راستای ساماندهی نصب دوربین های مداربسته اظهار داشت: بر اساس تبصره ی 3 ماده ی 17 قانون نظام صنفی از یکصد هزار تومان تا 25 میلیون تومان جریمه ی نقدی در خصوص آگهی های غیرمجاز در جراید مختلف در نظر گرفته شده است.

سید محسن خاوری هاشمی با اشاره به اینکه قوه ی قضائیه در رسته های سیستم های حفاظتی ورود پیدا کرده در ادامه افزود: با توجه به اینکه مردم  به افراد مختلف جهت نصب سیستمهای حفاظتی اعتماد کرده و امنیت خانه و زندگی خود را به دست آنها می سپارند، انتظار ما از قوه ی قضائیه اینست که در برخورد با متخلفین غیرمجاز با شدت بیشتری وارد عمل شود، زیرا واحدهای صنفی مجاز که دارای پروانه کسب از اتحادیه ی صنف الکترونیک هستند، معمولا خلاف نکرده و تمامی دستورالعمل ها را رعایت می کنند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی در ادامه افزود: واحدهای صنفی دارای پروانه کسب مالیات، عوارض صنفی و ... می پردازند،  اما یک واحد صنفی غیرمجاز با کار ناجوانمردانه ضمن فرار از قوانین مربوطه با یک آگهی در روزنامه ، کار بی کیفیت و ناقص تحویل مردم می دهد که در صورت بروز مشکل امکان پیگیری را از ما صلب خواهد کرد.

رئیس اتحادیه ی صنف الکترونیک خاطرنشان کرد: ما دنبال محدود کردن اخذ پروانه کسب نیستیم و معتقدیم افرادی که شرایط دریافت پروانه کسب را دارند ، مجوز گرفته و قانونمند کارکنند، زیرا مردم خواسته یا ناخواسته امنیت محل کار و زندگی خود را دست ما می سپارند و مطمئن هستند که این افراد به تأیید جایی مثل اتحادیه رسیده اند و در صورت بروز مشکل به نتیجه خواهند رسید.

عضو کمیته ی پایش استان ضمن تأکید بر نصب نرخنامه در واحدهای صنفی یادآور شد: در نرخنامه ی مورد نظر سود عمده فروش 3 درصد و خرده فروش 12 درصد عنوان شده است ، ضمن اینکه فاکتورهای خرید کالا حتما باید در واحد صنفی جهت بازرسیهای مربوطه موجود باشد تا فرد صنفی دچار مشکل نشود.

سید محسن خاوری هاشمی با اشاره به اینکه تورم ارزی در کشور ما مغایر با سایر کشورهاست تصریح کرد: دربعضی کشورها چون صرفا کشورهای مصرف کننده هستند، قیمت دلار ثابت است، اما

در کشورهای در حال توسعه و کشورهای جهان سوم دلار دچار نوسان می شود که به رونق تولید کمک می کند، اخیرا کشور ما هم دچار توهم ارزی شد که به دلیل تجمیع کالاها در انبارهای خانگی و به نوعی حمله ی مردم به بازارها،  به نوسان ارز دامن زد و در نتیجه نرخ ارز به صورت حبابی بالا رفت.

وی گفت: ما همه عضو این مملکت هستیم و قلبمان برای همین آب و خاک می تپد، پس وظیفه ی همه ی ماست  که همچون سالهای گذشته در 8 سال دفاع مقدس، هم اکنون در کنار هم بر مشکلات اقتصادی فائق آمده و پیروزی اقتصادی را در آینده ای نزدیک جشن بگیریم.

 

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 طرح جمع آوری البسه مستعمل خارجی  [ دوشنبه، 30 آذر ماه، 1394 ] 572 مشاهده
 اصناف مشهد نمایندگان خودرا برگزیدند  [ دوشنبه، 3 شهريور ماه، 1393 ] 1899 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب