امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 26 مهر ماه، 1397
چرا برخی مردم به سمت بازارها هجوم آوردند؟
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 15 مهر ماه، 1397 تعداد بازدید: 163

مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد گفت: در حال حاضر در بازار هیچگونه کمبودی نداریم، اما مهم‌ترین چیزی که در این روزها شاهد هستیم این بوده که مردم به شدت به سمت بازارها هجوم آوردند.

امیر دلداری در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت بازار، اظهار کرد: اگر به بازارهای مشهد از جمله مصلی سر بزنید شاهد هجوم مردم به خرید کردن هستید؛ در حال حاضر مردم بیشتر از نیاز خود خرید انجام می‌دهند که همین امر خود به تنهایی باعث کمبود می‌شود، البته چنین رفتاری در قانون عرضه و تقاضا اختلال ایجاد می‌کند.
 
مدیر بازرسی و نظارت اصناف مشهد تصریح کرد: مدیریت بازار و مصرف مردم مهم‌ترین چیز در بازار است، علاوه بر این موارد، این روزها شایعاتی در خصوص کمبود موادغذایی و قحطی در فضای مجازی منتشر شده که هیچگونه صحت ندارد.

  دلداری خاطرنشان کرد: امروزه در بعضی از کالاها مانند نوشابه حساسیتی وجود ندارد، اما در کنار آن افزایش قیمت در بعضی از کالاها مانند رب داریم که دلیل عمده آن افزایش قیمت گوجه نسبت به سال‌ گذشته است. همچنین کمبود قوطی برای بسته‌بندی رب در قیمت آن بی‌تاثیر نبوده است، در راستای تنظیم قیمت رب در قالب تنظیم بازار رب با قیمت 9800 تومان در فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه خواهد شد.
 
وی تاکید کرد: در مشکلاتی که امروز در جامعه شاهد آن هستیم مردم بی‌تقصیر نیستند، ما منکر آن نیستیم که قیمت کالاها افزایش پیدا کرده اما مردم در خرید خود بعضی از موارد را رعایت نمی‌کنند.

دلداری عنوان کرد: در حال حاضر جوسازی مبنی بر تعطیلی مغازه‌داران به نشانه اعتراض در فضای مجازی منتشر شده که این امر یک نوع جوسازی بیش نبوده و اتحادیه و واحدهای صنفی ما آن را تایید نمی‌کنند.

منبع خبر: خبرگزاری ایسنا

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب