امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 5 تير ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد: از انبار کالا به قصد افزایش قیمت خودداری کنید
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 1 مهر ماه، 1397 تعداد بازدید: 269

رئیس اتاق اصناف مشهد ازهیئت مدیره اتحادیه های صنفی خواست همانگونه که تا کنون با ایجاد کارگروههای مختلف درجهت ساماندهی نرخ ها ضمن کنترل و مدیریت افزایش قیمت ها اقدام به کنترل بازار نمودند در ادامه این سازوکاربه اعضاء صنفی خود اعلام نمایند، تا از انبار کالا به قصد افزایش قیمت و عدم عرضه به مردم خودداری نمایند.

محمود بنانژاد با بیان این مطلب که  افرادی در داخل، در شرایط کنونی بارها و بارها بدتر از ترامپ آمریکایی عمل کردند، در ادامه افزود: بعضی افراد با آبرو و حیثیت اصناف بازی  نموده  و خارج از عرف و قانون رفتارمی کنند،آنها در واقع سکه در قلک ترامپ می اندازند و ناخواسته در مسیر اهداف استکبار جهانی قدم برمی دارند.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی خاطرنشان کرد: اکثر قریب به اتفاق بازاریان افرادی مؤمن و معتقد هستند که شرایط کلی کشور را درک نموده و انصاف را رعایت می کنند، اما با افراد اندکی که با سوء استفاده از شرایط کنونی سکه به قلک ترامپ می اندازند باید به جد برخورد کرد.

بنانژاد یادآور شد: در زمان جنگ و کارزار قوانین عادی جوابگو نیست و ممکن  است مسائلی که در حالت عادی کراهت داشته باشد، در زمان جنگ جرم محسوب شود و تبعات جدی به بار آورد، همانطور که اکنون زمان کارزار اقتصادی است و بعضی حرکات مثل احتکار و انبار کالا به قصد عدم عرضه و افزایش قیمت جرم محسوب شده که گاهی تبعات آن مشکلات زیانباری را تحمیل جامعه خواهد کرد.

رئیس اتاق اصناف مشهد گفت: مهمترین مسئله در زمان جنگ و کارزار ترحم به یکدیگر است که زنجیروار بین مردم اتفاق می افتد و نتیجه آن به همه ی مردم برمی گردد، در این میان استفاده را کسی می برد که حقوق و انصاف را در مورد مردم رعایت کرده باشد،

وی ادامه داد: شرایط کنونی هم نوعی جنگ است و اگر به هم رحم نکنید بر مشکلات شما افزوده شده واز تبعات آن مستثنی نخواهید بود، مطمئنا این دوره نیز خواهد گذشت همانطور که از این مشکلات در طول 40 سال اخیر فراوان داشته ایم و پس از آن روسیاهی بر چهره کسانی خواهد ماند که منافع خود را بر منافع مردم ترجیح دادند.

 محمود بنانژاد تصریح کرد: همه ی ما به شرایط کنونی کشور واقف بوده و افزایش قیمت ها را در یک سری اقلام مشاهده می کنیم، در هر صورت باید مردم را مطمئن کنیم که در خصوص کالا به ویژه کالاهای ضروری و اساسی مشکلی برای تأمین نداریم و الحمدلله به حد کفایت مود است و تقاضای کاذب می تواند التهاباتی در بازار ایجاد کند که باعث افزایش بی رویه قیمت ها شود.

وی ضمن توضیح در زمینه ثبت کالا در سامانه ی جامع انبارها در ادامه افزود: انبارکالای شما ضمن ثبت در سامانه مذکور کد رهگیری دریافت کرده که باید روی بارنامه ها ثبت شود، در غیر این صورت در صورت کشف انبار، کالا به عنوان اختفاء در نظر گرفته شده و تبعات بعدی  آن دامنگیر شما خواهد شد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 عزاداری فاطمی اصناف هم زمان با آغاز بهار  [ سه شنبه، 18 فروردين ماه، 1394 ] 464 مشاهده
 حضور همه جانبه اصناف در راهپیمایی 22 بهمن  [ دوشنبه، 21 بهمن ماه، 1392 ] 875 مشاهده
 اعلام برگزاری دو نمایشگاه درخارج از کشور  [ دوشنبه، 7 مهر ماه، 1393 ] 584 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب