امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 5 تير ماه، 1398


رئیس اتاق اصناف مشهد: تغییر وزراء در حرکت اقتصادی تحول چشم گیری ایجاد نمی کند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 13 شهريور ماه، 1397 تعداد بازدید: 345

همه می دانیم که بروز چالش‌های اقتصادی کنونی و التهابات در بازارهای مختلف که با اقدامات خصمانه ایالات متحده علیه ایران پیش آمده و ریشه ی سیاسی دارد، نتیجه عملکرد یک وزارتخانه نبوده وتغییر وزیر بهبود شرایط را در بر نخواهد داشت چرا که در این زمینه ی بخصوص  همه ی آحاد جامعه در سطوح مختلف باید دست به دست هم داده و مشکلات را حل نمایند.

 در همین زمینه رئیس اتاق اصناف مشهد اظهار داشت:  اگر ما صرفا چاره ی کار تلاطمات اقتصادی را تغییر در یک وزارتخانه یا وزیر بدانیم دور از انصاف است، باید توجه داشت که فشارها و چالش های اقتصادی در سطح جامعه برآیند عملکرد بخش های مختلف بوده و تنها مربوط به یک وزارتخانه نیست و می تواند چندین وزارتخانه و یا حتی تعدادی از مسئولان ذیربط را در حل چالش های اقتصادی دخیل نموده که باز هم در شرایط حاد کنونی چاره کار تغییر وزیر و... نخواهد بود.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد اضافه کرد: اگر چه ممکن است این امردر کوتاه مدت تحولاتی ایجاد نماید، اما در کلیت همانطور که تا کنون شاهد بوده ایم، درحرکت اقتصادی تغییر قابل توجهی مشاهده نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: وضعیت کنونی جامعه این اجازه را نمی دهد که بخواهیم تغییرات هیجانی داشته باشیم و مجلس و دولت وقت و انرژی خود را صرف یک سری عزل و نصب های اینچنینی نمایند، ما توقع داریم مسئولان با درایت و هو شمندی قابل تقدیروارد مسائل شده و به حل آنها بیاندیشند.

رئیس اتاق اصناف مشهد در ادامه افزود: اگرچه مجلس به عنوان یک نهاد قانونی و سؤال کننده حق قانونی دارد که سؤالاتی داشته باشد ولی در وضعیت حاد کنونی به صلاح کشور نخواهد بود که چند وزراتخانه بلاتکلیف شده و وزیر از جایگاه قانونی خود عزل شود، زیرا مسائلی از این دست  به قطع یقین به بدنه ی جامعه آسیب و صدمه وارد می کند.

بنانژاد یادآورشد: زمانی که چارچوب مشخصی برای مقابله با چالش های اقتصادی وجود نداشته باشد عملا تغییر وزیر توفیری در وضعیت اقتصادی کشور نداشته و باید برای دست یافتن به شرایط بهینه، بهبود وضعیت اقتصادی کشور و عدم اثرگذاری و یا کاهش اقدامات دشمنان، راهکاری مشخص و منسجم ارائه کرد.

وی گفت: تصمیمات مختلف برای تغییر در ساز و کار اداره کشور، کنش و واکنش‌های بی‌شماری را به همراه دارد بنابراین به نظر می‌رسد باید با ایجاد یک رویه واحد و هماهنگ در مقابله با چالش‌های اقتصادی باعث جلوگیری ازایجاد ناامیدی و یاس در بین قشرهای مختلف جامعه شد.

بنانژاد افزود : در شرایط جاری کشور، باید وظایف افراد مشخص بوده و عملا همه ی مسوولان پاسخگوی حوزه وظایف خود باشند، وچارچوب موفقیت اجرایی مسئولان مشخص بوده و هر فردی شکست در عملکرد خود را محصول عملکرد دیگران ندانسته و تنها موفقیت ها را ازآن خود نداند، زیرا بدون داشتن مسیری یکپارچه در خصوص مسائل و چالش های کشور، مشکل هیچ بخشی قابل حل نخواهد بود.

رئیس اتاق اصناف مشهد خواستار حل مشکلات بخش تولید شده و در ادامه خاطرنشان کرد: افرادی که با استفاده از ارزهای دولتی مواد اولیه تهیه نموده اند، قانون و انصاف را رعایت نموده و کالاهای تولیدی خود را با همان قیمت های تمام شده به مردم عرضه نمایند تا کمی از فشارهای اقتصادی بر دولت و مردم کاسته شود.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

 

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب