امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 اسفند ماه، 1397
عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد خبر داد: رونمایی از سامانه ی جامع بانک اطلاعاتی فرش دستباف خراسان رضوی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 2 مرداد ماه، 1397 تعداد بازدید: 142

جلسه ی رونمایی از سامانه ی جامع  بانک اطلاعاتی فرش دستباف با حضور معاونت سازمان صنعت،معدن و تجارت استان، عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد (رئیس اتحادیه ی صنف فرش دستباف) ، رؤسای ادارات سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و روسای اتحادیه های صنف فرش دستباف شهرستانهای استان در روز دوشنبه یکم مردادماه ساعت 10 صبح در محل سالن جلسات اتاق اصناف مشهد برگزار گردید.

در این جلسه عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد با اشاره به پشت سرگذاشتن تجربه ی دو تحریم  و ورود به تحریم سوم برای صنف فرش دستباف  بیان داشت: ما در شرایط رکود و تحریم دوام آوردیم و توانستیم آن شرایط سخت را پشت سر بگذاریم، آنچه اکنون دارای اهمیت است مدیریت حوزه ی فرش دستباف است، ما به عنوان متولیان فرش و مراجع و مدیران آن برای مدیریت حوزه ی فرش، رفع نیازها و شناسایی مشکلات فرش را باید در اولویت قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد هادی مخملی اضافه کرد:  ماباید با تلاش خستگی ناپذیر و اثرگذار جایگاه فرش دستباف استان خراسان رضوی  را در سطح کشور و بین المللی ارتقاء دهیم، ضمن اینکه هم اکنون ما در سطح کشور به لحاظ تنوع نوع تولید، بافت فرش های عشایری، خصوصا سفارش پذیری و بافت فرش های بزرگ استان خراسان رضوی جایگاه ممتازی داریم.

وی اظهار داشت: بازار در هر موقعیتی کنش نشان دهد، ما واکنش نشان می دهیم و با تنوع در تولیدات فرش دستباف توسعه ی ارتباطات در همه ی بازارها، همه ی سلایق را جوابگو خواهیم بود که این امر مستلزم مدیریت صحیح و بموقع این موضوع است تا شرایط بهتری برای آن رقم بخورد.

مخملی افزود: ما در سطح استان به تناسب فعالیت تولید کنندگان و گونه گونی تولیدات صادراتی، باید برای ایجاد یک مدیریت یکپارچه در سراسر استان خراسان رضوی شرایطی را رقم بزنیم تا اشتغال پایدار در زمینه فرش  در سطح وسیعی هم برای تولید کننده و هم برای عرضه کننده صرفه ی اقتصادی داشته باشد.

رئیس اتحادیه ی صنف فرش دستباف ضمن اشاره به تلاش و حمایت همه ی فعالان دولتی و خصوصی برای بهبود فضا و حال و هوای فرش گفت: بیشترین مشکل فرش دستباف آسیبی بود که به تولید زنجیره ای فرش دستباف وارد شد،  که امیدواریم با استمرار اینگونه جلسات و مدیریت یکپارچه و صحیح در سطح استان بتوانیم به سمت و سوی پویایی فرش دستباف حرکت نماییم.

هادی مخملی ضمن اشاره به رونمایی از سامانه ی بانک جامع اطلاعاتی فرش دستباف در این جلسه خاطرنشان کرد: برای رسیدن به مدیریت یکپارچه و نیز بدست آوردن آمار دقیق و مناسب نیاز به داشتن سامانه ی الکترونیکی جزء ملزومات این صنف بود که توانستیم در آستانه ی دهه ی کرامت  از این سامانه رونمایی کنیم.

مخملی یادآور شد: هدف ما دستیابی به اطلاعات و آمار صحیح در راستای شناسایی و حل و فصل مسائل و مشکلات پیش روی این صنف بود، که امیدواریم به زودی با کمک روسای سازمانهای صنعت، معدن و تجارت و نیز رؤسای اتحادیه های صنفی فرش دستباف استان  به آن دست یابیم.

عضو هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد بیان داشت: سند راهبردی فرش دستباف استان خراسان رضوی یک سند جامع است که می توانیم آن را به عنوان چشم انداز فرش دستباف استان خراسان رضوی در نظر بگیریم و مأموریتها و استراتژی هایمان را برمبنای آن تعیین نموده، دست به دست هم دهیم و شرایط فعلی را به سوی وضعیت مطلوب رقم بزنیم .

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب