امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
سه شنبه، 8 مهر ماه، 1399


واردات بی‌رویه، تخمه آفتاب‌گردان را به مرز نابودی رسانده است
نویسنده: admin تاریخ ارسال : يكشنبه، 17 آذر ماه، 1392 تعداد بازدید: 967

رئيس اتحاديه آجيل و خشكبار مشهد گفت: به دليل واردات بي‌رويه تخمه آفتابگردان از بلغارستان و چين، ‌اين محصول در ايران رو به نابودي است.اميررضا ارزائي ممقاني با اشاره به رتبه پنجم ایران در صادرات آجيل و خشكبار در دنيا، تصریح کرد: تولید آجيل و خشكبار ایران به حدی قوی است كه مي‌توان آن را جايگزين درآمد چاه‌هاي نفت كرد.

کشت بادام‌زمینی در ایران متوقف شده است

ارزائي ممقانی عنوان کرد: متاسفانه به دليل واردات بي‌رويه آجيل و خشكبار از کشورهای چين و هند در دولت قبلي محصولاتی چون بادام‌زميني در ایران حذف و کشاورزان این محصول ورشکسته شدند.

رئيس اتحاديه آجيل و خشكبار درمورد وضعیت گردو گفت: گرماي شديد و بعضي عوامل سبب شد تا در سال جاری با کمبود گردو مواجه شویم.

وي با اشاره به وضعیت نامطلوب آجیل و خشکبار در کشور اظهار كرد: اميد است با مشورت اتحاديه آجيل و خشكبار كشوري با دولت، از ورود بي‌رويه خشكبار به كشور جلوگيري شود.

قیمت آجیل در شب یلدا تغییری نمی‌کند

وي از عدم افزايش قيمت آجيل و خشكبار در شب يلدا خبر داد و خاطرنشان كرد: امسال به دليل درآمد پایین مردم توان خريد كاهش يافته و اين امر مهمترين عامل ثابت ماندن قیمت آجيل و خشكبار است.

بوفه سلامت گامی برای افزایش هوش دانش‌آموزان

ارزائي ممقاني از ايجاد بوفه سلامت در مشهد خبر داد و خاطرنشان كرد: هدف از ايجاد اين بوفه‌ها جلوگيري از استفاده دانش‌آموزان از تنقلات مضر و افزايش سطح هوشي آنان از طریق فروش آجيل، خشكبار و حتي ميوه به صورت دانه‌ای است و استفاده از برگ زردآلو در مدارس مي‌تواند جايگزين خوبي براي قرص‌هاي آهن باشد.

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب