امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
پنجشنبه، 1 آبان ماه، 1399


تشدید بازرسی های بازار قبل از شروع رمضان
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : چهارشنبه، 5 ارديبهشت ماه، 1397 تعداد بازدید: 573

ماه رمضان نزدیک است و طبق روال هر سال‌، مردم انتظار دارند دولت شرایط را برای دسترسی آن‌ها به کالاهای موردنیازشان فراهم کند. زمان دوری نبود که در ماه‌های خاص، قیمت‌ها روند افزایشی به خود می‌گرفت و برخی از کالاها با کمبود روبه‌رو می‌شد مانند مرغ که سازمان‌های مختلف برای تأمین آن در ماه مبارک رمضان برنامه‌ریزی می‌کردند، اما در نهایت، مردم در نیمه دوم ماه مبارک رمضان با کمبود شدید و رشد قیمت آن روبه‌رو می‌شدند. سایر محصولات نیز از چنین رویه‌ای پیروی می‌کرد. با این حال، مسئولان تنظیم بازار خراسان رضوی امسال از آمادگی برای توزیع مناسب اقلام مورد‌‌‌نیاز شهروندان در ماه رمضان خبر داده و اعلام کرده‌‌اند در توزیع کالاهای اساسی مشکلی به وجود نخواهد آمد.

مدیریت قیمت‌ اقلام اساسی
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان خراسان رضوی کنترل و نظارت بر قیمت کالاهای اساسی در این ماه و بررسی میزان موجودی این کالاها در بازار را از اولویت‌های کاری خود دانست و اظهار کرد: ممکن است قیمت کالاهای اساسی مانند برنج، روغن، گوشت، مرغ و تخم‌مرغ با توجه به افزایش تقاضا و همچنین نوسانات نرخ ارز در این ماه دستخوش تغییراتی شود که با برنامه‌ریزی، نظارت و کنترل، آن را مدیریت خواهیم کرد. همچنین اعضای کمیته تنظیم بازار میزان موجودی این کالاها را بررسی خواهند کرد تا با کمبود این اقلام روبه‌رو نشویم.
سید جمال کاظمی همچنین از آغاز طرح نظارت بر کالاهای اساسی و شروع گشت‌های نظارتی بر بازار عمده‌فروشان مواد غذایی و عرضه‌کنندگان این اقلام خبر داد و گفت: در این گشت‌ها موجودی کالاها و قیمت عرضه این اقلام به خرده‌فروشان بررسی می‌شود.
وی گفت: قبل از شروع ماه رمضان، نظارت بر بازار مشهد افزایش می‌یابد. وی با اشاره به این موضوع که برخی خرده‌فروشان شروع به تأمین کالاهای موردنیاز خود کرده‌اند افزود: یکی از اهداف این گشت‌‌ها جلوگیری از افزایش قیمت به دلیل نوسانات نرخ ارز است که با توجه به طرح نظارتی بانک مرکزی آرامش به بازار بازگردد و در عمده‌فروشی افزایش قیمتی صورت نگیرد تا زمان رسیدن کالا به دست مصرف‌کنندگان با مشکلی روبه‌رو نشویم.
مدیر بازرسی و نظارت اصناف استان از شروع بازرسی از خرده‌فروشان طی دو هفته آینده خبر داد و افزود: با آغاز طرح، ۴۵ نفر از بازرسان اتحادیه اصناف به همراه کارشناسان اتحادیه‌های مربوط به صورت دوشیفت تا پایان ماه مبارک رمضان بازار را بررسی خواهند کرد.کاظمی با اشاره به این موضوع که با نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان تعیین ساعت کاری واحدهای صنفی از موارد مهمی است که در کمیسیون نظارت بررسی می‌شود افزود: با توجه به حضور زائران در همه روزهای سال در مشهد، طرحی برای تعیین تعداد و شرایط واحدهای صنفی مجاز به فعالیت در محدوده ثامن به کمیسیون نظارت ارائه خواهد شد.

نمایشگاه طرح ضیافت
همچنین معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی نیز پیگیری اقدامات مربوط به ماه رمضان را در دو بخش تقسیم کرد و گفت: بخش اول در زمینه تأمین کالا و بخش دوم اقدامات نظارتی و کنترلی خواهد بود.
علی غفوری‌مقدم اظهار کرد: عمده اقدامات نظارتی بر کالاهای اساسی در این ماه از سوی بازرسی اتاق اصناف و بازرسان حوزه نظارت و بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت در قالب طرح نظارتی ویژه ماه رمضان از دو هفته مانده به شروع این ماه آغاز خواهد شد.
وی از مطرح شدن برگزاری نمایشگاه طرح ضیافت مخصوص ماه مبارک رمضان در کمیته نمایشگاهی استان خبر داد و گفت: نتیجه برگزاری این نمایشگاه تابع تصمیمات کمیسیون تنظیم بازار استان خراسان رضوی خواهد بود.
وی گفت: تمهیدات لازم برای توزیع نیازهای اساسی شهروندان به‌عمل آمده‌است.

منبع خبر:روزنامه شهرآراء

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب