امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 4 فروردين ماه، 1398
نقش مهم اشتغالزایی بنگاههای کوچک در اقتصاد کشور
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 26 فروردين ماه، 1397 تعداد بازدید: 128

با مطالعه ی تاریخ ونیم نگاهی به وقایع یک قرن اخیر جهان، می بینیم،کشورهایی در مسیرسخت و مصیبت بارجنگ،بلایای طبیعی، تحریم و ... قرار گرفته اند و اگرچه برخی نتوانسته اند از این مشکلات به راحتی گذرنمایند اما دوکشور ژاپن و آلمان که یکی مهد تکنولوژی و دیگری رگ اصلی سیاست اروپاست، توانستند در سخت ترین شرایط ممکن به قله های موفقیت دست یابند که مهمترین عامل موفقیت این دو کشورو قرار گرفتن در مسیر پیشرفت را می توان تکیه براقتصاد، سیاست و دیپلماسی با حمایت و تعصب مردمانش در تولیدات داخلی آنها دانست، ضمن اینکه مردم با پذیرش کم و کاستی ها دولت را یاری نموده و با سخت کوشی به موفقیتها دست یافتند.

همه ی ما اعم از تولید کنندگان، توزیع کنندگان و مصرف کنندگان در قبال تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی وظایفی را برعهده داریم، تا حمایت از کالای ایرانی در حد یک شعار باقی نمانده و راه پیشرفت و تعالی را در کشور عزیزمان بازنموده و رونق در اشتغال و تولید را برایمان به ارمغان آورد.

با توجه به آمار نقدینگی بانکها در روزهای پایانی سال 96 که به حدود 1500 هزار میلیارد تومان رسید و باپیش بینی رشد 20 درصدی در سال جدید که این نقدینگی به 1800 هزار میلیاردتومان خواهد رسید، می توان گفت رقم قابل توجهی برای هدایت بخشی از این نقدینگی به سمت تولید خواهد بود که البته راهکارهای اجرایی و برنامه ریزیهای هدفمندی را می طلبد، ضمن اینکه در این راستا بخش اصناف و بنگاههای کوچک نباید از نظردور بماند.

تمرکز بر حوزه ی کسب و کارهای کوچک و تقویت صنوف، بهبود تولید و کارآمد ساختن نظام توزیع خود می تواند عاملی باشد، برای پاسخ به مشکلات در هم تنیده ی این حوزه ی گسترده ی اقتصادی، زیرا حوزه ی کسب و کارهای کوچک به دلیل ویژگی ماهیتی خاص می توانند اثربخش ترین شرایط را در نظام اقتصادی جامعه رقم بزنند.

نقش اجتماعی، فرهنگی و سیاسی کسب و کارهای کوچک در کارآفرینی، اشتغالزایی و تقسیم کار اجتماعی در اقتصاد نقش بسیار مهمی دارد که بازخورد آن را زمانی شاهد هستیم که کسب و کارهای کوچک با خط مشی ها و سیاست گذاریهای صحیح مورد حمایت جدی قرار گیرد.

صیانت از بنگاههای خرد و کوچک با رعایت اصل توسعه، اقتصاد پایدار و توجه به زمینه های اشتغالزایی و رونق اقتصادی صنوف تولیدی در بالا بردن  ظرفیت ها و پتانسیل های موجود در این حوزه میسر خواهد شد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب