امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 23 آذر ماه، 1397
ضرورت نوین سازی اتحادیه ها و اتاقهای اصناف با مباحث روز تجارت
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 21 اسفند ماه، 1396 تعداد بازدید: 170

دبیر اتاق اصناف مشهد اظهار داشت: با توجه به بازارهای فعلی جدیدی که در دادو ستد ایجاد شده مثل بازارها و فروشهای اینترنتی به نظر می رسد که هم افراد صنفی و هم اتحادیه ها بایستی خود را برای رویارویی مثبت با پدیده ای که در حال جهانی شدن است، تجهیز نمایند.

عبدالله افشاری صالح در ادامه افزود: در آمارهای ارائه شده آمده است که در آمریکا تا چند سال آینده از هر چهار مال تنها یک مال قادر خواهد بود به فعالیت خود ادامه دهد و بقیه ی مالها خود به خود جمع آوری خواهند شد.

وی بیان داشت: بنابراین ضرورت دارد که اتحادیه ها از نظر علمی به روز آوری شوند تا بتوانند با همراهی مثبت با این پدیده چه در بخش خدمات فنی و چه در بخش ارائه کالا راحت تر و سریع تر خدمات را به مشتریان و متقاضیان ارائه نمایند.

افشاری ضمن اشاره به این نکته که باید توجه داشت بازارهای داخلی ظرفیتی دارند که تولید داخلی یقینا افزون برآن میزان خواهد بود، در ادامه خاطرنشان کرد: به نظر می رسد که اتاقهای اصناف می بایستی با توجه به بحث مطلب فوق بازارهای هدف را علاوه بر بازار داخلی به بازارهای خارجی هم انتقال دهند.

 دبیر اتاق اصناف مشهد گفت: ما در بحث اشتغال و افزایش ثروت داخلی ناچار هستیم که به بازارهای خارجی رو بیاوریم، که در این زمینه بهترین موقعیت و بهترین خدمات تسهیل در امر تجارت خواهد بود که اتحادیه های صنفی و اعضاء آنها بتوانند در بازارهای هدف نسبت به معرفی و فروش کالاهایشان اقدام نمایند.

افشاری اظهار داشت : در همین راستا اتاق اصناف تصمیم به تشکیل یک شرکت بزرگ هلدینگ نموده که بتواند با سرمایه گذاری مکفی نسبت به انتقال کالاها از تولید کنندگان خرد چه در بازار داخل و چه در بازار خارج حمایت نموده و بازارهای مورد نظر را از کالای باکیفیت ایرانی انباشته نماید.

وی افزود: اتاق اصناف مشهدتا کنون در حد توان با رهنمودهای رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت و دیدگاه های هیئت رئیسه اتاق اصناف به این مهم پرداخته و امیدواریم تا در سال آینده بتوانیم با شناخت بازارهای هدف نسبت به عملیاتی نمودن این مهم و ارسال کالا و افزایش صادرات قدم های اولیه ی خوبی را برداریم.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب