امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 13 تير ماه، 1399


حل مشکل اشتغال در گرو رونق تولید صادراتی است
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 21 اسفند ماه، 1396 تعداد بازدید: 492

رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن تأکید برلزوم استفاده از کالاهای ایرانی اظهار داشت: ترغیب مصرف کننده به خرید کالای ایرانی و فرهنگ سازی آن، از هدف گذاری های اصلی ما در این زمینه است، بدون شک رونق تولید و پاسخ جدی به معضل رکود با مصرف محصولات داخلی میسر خواهد شد، ضمن اینکه حل مشکل اشتغال در گرو رونق تولید صادراتی می باشد.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد مشهدی با اشاره به این موضوع که حوزه ی کسب و کار اصناف عرصه ی جولانگاه کالاهای خارجی شده است، در ادامه افزود: یکی ازمهمترین دلایل این موضوع افزایش بی رویه ی واحدهای صنفی توزیعی و ناکارآمدی چرخه ی تولید و توزیع می باشد، زیرا بهره وری بخش توزیع بدون پشتوانه ی تولیدی نه تنها ممکن نیست بلکه موجب پیدایش بازار برای کالاهای خارجی می گردد .

وی خاطرنشان کرد: امروز نسخه ی شفا بخش برای رونق بخشی به حوزه ی کسب  و کار، تقویت نظام تولید، حمایت از تولید داخلی و ترغیب مصرف به استفاده از کالای ایرانی است، چراکه فرهنگ سازی استفاده از کالای ایرانی یک فرضیه ی ملی است .

 بنانژاد بیان داشت: تغییر الگوی مصرف به سوی کالاهای ایرانی یکی از کارسازترین راههای بهبود و توسعه ی سهم تولیدات داخلی خواهد بود که البته ایجاد این نوع الگوی مصرف به یکباره محقق نخواهد شد مگر با تولید محصولات با کیفیت که با توجه به رقابتی بودن بازار، تولید کننده به دنبال ایجاد مزیت رقابتی برای تولید  باشد.

رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به چالش های تولید تصریح کرد: نداشتن زیرساختهای لازم و شرایط سخت افزاری و نرم افزاری در تولید را می توان از مهمترین چالش های تولید برشمرد.

وی با تأکید براین نکته که یکی از مهمترین استراتژیهای اتاق اصناف انتقال صنوف به شهرکهای صنفی، صنعتی است، اضافه کرد: یکی از هدف گذاریهای اتاق اصناف مشهد ایجاد شهرکهای صنفی، صنعتی در راستای تجمیع صنوف در یک مکان و ایجاد هم افزایی، تقویت زیرساختهای تولید و ایجاد شرایط ویژه برای رسیدن به بهره وری بالا خواهد بود.

بنانژاد ادامه داد: تجمیع صنوف در شهرکهای صنفی باعث گسترش بازار و افزایش تقاضا شده و تولید کننده دیگر نیاز به جذب مشتری برای کالاهای خود نداشته وبه مرور با بورس شدن شهرکهای صنعتی، این مصرف کنندگان هستند که به صنوف مراجعه خواهند کرد.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

 

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 آواربرداری از رکود ساختمانی  [ يكشنبه، 27 تير ماه، 1395 ] 315 مشاهده
 گسل فعال در تورم 96  [ پنجشنبه، 2 شهريور ماه، 1396 ] 551 مشاهده
 واحدهاي صنفي فاقد پروانه کسب پلمب مي شوند  [ پنجشنبه، 24 مرداد ماه، 1392 ] 1432 مشاهده
 قاچاق؛ معادل 34درصد واردات  [ شنبه، 15 شهريور ماه، 1393 ] 818 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب