امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 30 دي ماه، 1397
حل مشکلات مشهد نیازمند ایجاد درک و نگاهی مشترک است
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : پنجشنبه، 19 بهمن ماه، 1396 تعداد بازدید: 132

محمدرحیم نوروزیان عصر دیروز در نشستی با اعضای صنف هتلداران و میهمان پذیران مشهد در اتاق اصناف این شهر حضور یافت. 
در این جلسه که مسئولانی از اتاق اصناف  مشهد، سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، اداره کل مالیاتی ،اتحادیه هتلداران و میهمان پذیران مشهد و نیز اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مشهد حضور داشتند، تعدادی از اعضای صنف هتلداران و میهمان پذیران به بیان دغدغه ها و مشکلات خود در حوزه هتلداری و اسکان مسافر پرداختند. 
در این جلسه محمدرحیم نوروزیان، معاون استاندار و فرماندار مشهد، اظهار داشت: ما با هدف تعامل بیشتر و بررسی و پیگیری مشکلات اقشار مختلف برگزاری نشست ها و جلساتی را با صنوف و اقشاربرنامه ریزی کرده تا اولا در بسیاری از مسایل به درک و نگاهی مشترک دست یابیم و در ثانی بتوانیم به اتفاق مشکلات را کاهش داده یا حل کنیم.

وی با اشاره به اینکه باید اتحادیه ها نشست های کارشناسی و جلسات مشترکی را داشته و مسایل را پیگیری و اولویت بندی کنند و پیشنهادات قابل انجام ارایه دهند، عنوان کرد: ما نیز کمک خواهیم کرد تا موارد پیگیری واقدام مناسب صورت گیرد چراکه برخی از این موارد حتما درسطح شهرستان  قابل حل است. 
معاون استاندار و فرماندار مشهد گفت: نباید دستگاه های دولتی و نیروهای نظامی و انتظامی در مشهد به کار هتلداری و تشکیل و اداره زائرسرا مشغول شوند و فرصت بخش خصوصی را که در این مسیر سرمایه گذاری کرده‌اند را محدود نمایند و یا با تشکیل زائرسرا و اختصاص مدارس و مساجد به این موارد، در جهت نابودی صنعت هتلداری حرکت کنیم. 
وی بیان کرد: البته اتحادیه و صنف مربوطه نیز باید متقابلا ملاحظاتی را مد نظر قرار دهند وبا ارایه تخفیفات و تسهیلات مناسب امکان استفاده اقشار محروم را از این امکانات فراهم نمایند تا واحدهای اقامتی غیرقانونی جمع گردد. 
ایشان درادامه گفت: در کشور با وجود اینکه هنوز در حوزه گردشگری ضعف داریم اما سالانه بین 15 تا 20 هزار میلیارد تومان گردش مالی در همین بخش وجود دارد که البته این رقم تنها حدود یک درصد میانگین گردش مالی صنعت گردشگری در جهان است. 
نوروزیان عنوان کرد: گردشگری یک صنعت پرسود است. به همین جهت اتحادیه هتلداران باید در سیاست گذاری های استان دراین زمینه  نقش آفرین باشد. 
وی خاطرنشان کرد: ضروری است معاونت زیارت استانداری بتواند با کمک سایر استان طرح مبدا تا مقصد را کاملاعملیاتی نماید و فرمانداری نیز آماده هر نوع کمک ومساعدت است. 
معاون استاندار و فرماندار مشهد با بیان اینکه در مشهد ظرفیت های فوق العاده ای وجود دارد، تصریح کرد: بخش عمده این ظرفیت در نتیجه وجود بارگاه علی ابن موسی الرضا(ع) ایجاد شده است. ما نیز باید کمی بیشتر تلاش کنیم و خلاقیت به خرج دهیم تا زمینه های جدید، فرصت بیشتر در شهر ایجاد شود. پیش از این مردم به صورت سنتی به این شهر سفر می کردند؛ در حال حاضر نیز سالانه حدود 30 میلیون نفر به مشهد می آیند. به همین جهت لازم است از طریق ارایه پیشنهاد و طرح و کمک به توسعه سرمایه‌گذاری درزمینه های مختلف فرصت سازی بیشتری داشته باشیم. 
نوروزیان عنوان کرد: اینکه گفته می شود میانگین ماندگاری زائر در این شهر کم شده، سخن درستی است. در نظرسنجی هایی که از زوار صورت گرفته، آنان تاکید داشته‌اند گرچه علت اصلی حضورشان در مشهد زیارت حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است اما تمایل به سیاحت در شهر نیز وجود دارد. به همین جهت باید مراکز تفریحی و توریستی که می تواند زائر را جذب کند، با حفظ شئونات، در این شهر راه اندازی شود تا به صنعت هتل داری ما کمک کند.

منبع خبر: فرمانداری مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 هشدار به خریداران مسکن مراقب جو روانی کاذب باشید  [ چهارشنبه، 31 تير ماه، 1394 ] 631 مشاهده
 فضای سه‌قطبی بورس بعد از لغو تحریم‌ها  [ سه شنبه، 18 فروردين ماه، 1394 ] 391 مشاهده
 جریمه 2.5 میلیونی برای اصناف بدون صندوق مکانیزه فروش  [ پنجشنبه، 30 ارديبهشت ماه، 1395 ] 298 مشاهده
 تدوین استراتژی جدید واردات خودرو  [ چهارشنبه، 15 ارديبهشت ماه، 1395 ] 286 مشاهده
 برنامه‌ريزي جمعي براي بازار مسكن  [ چهارشنبه، 19 آذر ماه، 1393 ] 295 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب