امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 30 دي ماه، 1397
مدیر بازرسی اصناف خراسان رضوی: عمده تخلفات اصناف در حوزه تقلب است
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 17 بهمن ماه، 1396 تعداد بازدید: 186

مدیر بازرسی اصناف خراسان رضوی گفت: عمده تخلفاتی که در حوزه اصناف صورت می‌گیرد در حوزه تقلب است.
 
به گزارشروابط عمومی اتاق اصناف مشهد به نقل از ایسنا- منطقه خراسان،  سید جمال کاظمی در نشست خبری که امروز به منظور نقش اصناف در تولید و اشتغال در اتاق اصناف مشهد برگزار شد، اظهار کرد: چهار منطقه شهرداری را پایش کرده‌ایم، مناطق دو، چهار، 9 و 12 که مجموعا 963  واحد را بررسی کرده‌ایم و  از این میان 299 پرونده تخلف تشکیل شده که بیشتر عمده تخلفات در حوزه تقلب است، تقلب خوراکی‌ها و... را شامل می‌شود.
 
وی ادامه داد: مهم‌ترین حوزه در این زمینه طرح پرونده سلامت است و آمارها نشان می‌دهد که 629 پرونده رسیدگی شده و از این تعداد 213 پرونده در حوزه سلامت بوده است. 
 
کاظمی عنوان کرد: یکی از دغدغه‌های ما نیز بحث ساماندهی واحدهای صنفی است و از آبان ماه که ساماندهی این طرح را اجرا کرده‌ایم 2800 واحد  اعلام شده‌اند که باید پرونده آن‌ها پیگیری و ساماندهی شود و همچنین برای بحث ساماندهی طرح‌ها نیز هر هفته به یک منطقه از شهر رفته و از آن ها بازدید خواهیم کرد.
 
مدیر بازرسی اصناف خراسان رضوی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط بازار بحث تخم مرغ که بسیار حساس است و طرح مشترکی به میزان 9 تن و 400 تخم مرغ با مهر دامپزشکی و 9 تن و 400 تخم مرغ تقلبی تحت عنوان تخم مرغ غنی شده بوده است.
 
وی ادامه داد: بنابراین صرفا تخم مرغ غنی شده است که با لیبل دامپزشکی باشد و مهر دامپزشکی تنها دال بر تخم مرغ غنی شده نیست و این امر تخلف محسوب می شود.
 
کاظمی با اشاره به بحث تاکسی‌های اینترنتی خاطر نشان کرد: چهار شرکتی که در مشهد فعال هستند و سفرهایی که در روزهای سرد هفته گذشته بیشترین درآمد را داشتند شکایت‌هایی شد که به آن‌ها رسیدگی شد و قطعا تفاوت نرخ این تاکسی ها با تاکسی های دیگر وجود دارد این در حالی ست که از هزینه‌های تاکسی رانی هم بیشتر است و پروانه آن‌ها را تشکیل دادیم و به تعزیرات حکومتی ارسال شد و امیدواریم که به پرونده آن ها رسیدگی شود و باید حتما نرخ هزینه را بروی اپلیکیشن خود نصب کنند تا مسافران از تفاوت قیمت‌ها با خبر شوند.
مدیر بازرسی اصناف خراسان رضوی گفت: در رابطه با بحث تنظیم بازار جلسه ستاد سفر مشهد برای نوروز تشکیل شد و با پیش بینی توزیع 1000 تن سیب، 3000 تن پرتقال، 2500 تن موز و گوشت برنج و شکر به میزان لازم برای بحث تنظیم بازار در پایان سال شده نظارت‌های پایان سال در چهار مرحله انجام خواهد شد.
 
کاظمی تاکید کرد: گفتنی است که از دهم اسفند ماه طرح نظارت بازارها را شب عید را خواهیم داشت و ما باید از این فرصت استفاده کنیم.
منبع خبر: خبرگزاری ایسنا
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب