امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 21 آذر ماه، 1397
رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: مانا، دو ضلعی همکاریهای اصناف و بهزیستی
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : پنجشنبه، 21 دي ماه، 1396 تعداد بازدید: 146

نشست هماهنگی جهت پیگیری فعالیتهای مربوط به اولین همایش مشارکت اجتماعی، نهضت اشتغال ( مانا) با حضور رئیس اتاق اصناف مشهد و مدیرکل بهزیستی استان خراسان رضوی در روز دوشنبه 18 دی ماه سال جاری در محل اتاق اصناف مشهد برگزارشد.  در این جلسه رئیس اتاق اصناف مشهد با اشاره به مشکلات اصناف در بخش اشتغال اظهار داشت: قوانین سختگیرانه ای در بخش اشتغال گریبانگیر اصناف مختلف شده و مانع اشتغالزایی و در نتیجه به کارگیری نیروهای جدید در بازار کار می گردد.

محمود بنانژاد مشهدی با اشاره به قطع ارتباط اعتمادی در روابط کارفرمایی و کارگری در ادامه افزود: بنگاههای کوچک برای به کارگیری افراد نیاز به نیروی ماهر دارند که آموزشهای نظری و مهارتی را به لحاظ کمی و کیفی دارا باشند،

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد وی تصریح کرد: ما به شدت فقر نیروی ماهر داریم، حس مسئولیت،دلسوزی و تعهد کاری از جمله موارد بسیاری مهمی است که مدیران اصناف آن را در جهت به کارگیری افراد مد نظر دارند.

بنانژاد با تأکید بر این نکته که بخش خصوصی اصناف قسمت بزرگی از اقتصاد کشور را در برمی گیرند، بیان داشت: ما با بهزیستی در سیاست و راهبرد هم راستا هستیم که این موضوع در بخش اشتغال به نفع اصناف خواهد بود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد تا با همکاری اتاق اصناف مشهد و بهزیستی بتوان گام های مؤثری را درجهت ایجاد اشتغال و به کارگیری افراد برداشت.

اصناف و بازاریان منشاء مشارکتهای مردمی در بهزیستی

در ادامه جلسه مدیر کل اداره بهزیستی استان خراسان رضوی ضمن ابراز خشنودی از همکاری با شرکای اجتماعی از قبیل اتاق اصناف مشهد و رؤسای اتحادیه های صنفی اظهار داشت: مایه ی افتخار است برای ما که مجموعه ی اصناف در زمینه های خیرخواهانه و مسئولیتهای اجتماعی ایفاء نقش نموده و ورود جدی و قاطع دارند.

حمیدرضا پوریوسف تصریح کرد: اصناف قشری هستند که دیدگاه اجتماعی دارند و منشاء بسیاری از مشارکتهای مردمی در مراکز ما اصناف و بازاریان هستند.

وی بیان داشت: اتاق اصناف مشهد با مجموعه وسیعی از اصناف ارتباط کاری و نظام مند داشته که این ارتباط می تواند در زمینه های حل معضل اجتماعی، معیشتی و بیکاری اقشار آسیب پذیر جامعه تأثیر گذار باشند.

پوریوسف با نقل قول این موضوع که بحث اشتغال یکی از مهمترین مسائلی است که می تواند در جامعه مشکل امنیتی ایجاد نماید، در ادامه افزود:تعداد 470 هزار نفر تحت پوشش بهزیستی هستند که از این تعداد 110 هزار فرد معلول، چند ده هزار زن سرپرست خانوار، چندین هزار کودک بی سرپرست و یا بدسرپرست،چندین هزار معتاد پاک شده، چند هزار زنان و دختران آسیب دیده یا در معرض آسیب تحت پوشش بهزیستی می باشند.

اضافه کرد: برخی از آنها امکان بازتوانی را دارند ولی بعضی از افراد مثل زنان سرپرست خانوار که به سن سالمندی           رسیده اند، اعضاء خانواده آنها کارت اشتغال به کار دریافت می نمایند.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب