امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
چهارشنبه، 21 آذر ماه، 1397
تورهای ورودی از مالیات بر ارزش افزوده معاف می‌شوند
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : دوشنبه، 11 دي ماه، 1396 تعداد بازدید: 169

به گفته معاون گردشگری کشور رایزنی‌ها با سازمان امور مالیاتی برای معافیت تورهای ورودی از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده، به مراحل مطلوبی رسیده است و در صورت اصلاح قانون، دیگر در نرخ نهایی یا تمام‌ شده تورهای گردشگری ورودی، مالیات بر ارزش افزوده لحاظ نخواهد شد؛ چون این مالیات قبلا در قیمت هتل یا سایر خدمات محاسبه شده است.

محمد محب‌خدایی در‌این‌باره به «ایسنا» توضیح داد: «خوشبختانه به توافق‌های کارشناسی خوبی با سازمان امور مالیاتی رسیده‌ایم. باید در مباحث، رویکرد و نگاه کارشناسی حاکم شود؛ درحالی‌که گاهی تصمیم‌هایی گرفته می‌شود که مبانی و ریشه‌های کارشناسی، درست و منطقی به طرف مقابل انتقال داده نشده است. موضوع مالیات بر ارزش افزوده در صنعت گردشگری تاکنون این‌گونه بوده است.»

 

وی با اشاره به خلأهای قانونی افزود: «ارزی که از طریق گردشگری وارد کشور می‌شود، همان ارزی است که با صادرات کالا به دست می‌آید؛ اما چون از ابتدا این منطق کامل توضیح داده نشد، خلأهای قانونی درباره صادرات گردشگری همچنان وجود دارد. طبق قانون، کالا و خدمات غیرنفتی که به سایر کشورها صادر می‌شود، مشوق‌هایی را در بخش مالیات دریافت می‌کند که آن بخش از صنعت گردشگری که ارزآوری دارد از این امتیاز بی‌بهره است. ما باید این موضوع را آنالیز و به سازمان امور مالیاتی ارائه کنیم تا قوانین را اصلاح کند.» معاون گردشگری خاطرنشان کرد: «سازمان امور مالیاتی پذیرفته که این قانون را با توجه به صادرات نامرئی گردشگری، اصلاح کند و خلأ قانونی آن از طریق مجلس برطرف شود.» محب خدایی وعده داد: «پیگیر هستیم تا این فرآیند سریع‌تر به نتیجه برسد. هرچند بحث‌ها در این‌باره هنوز در مرحله کارشناسی است، اما پیشرفت خوبی داشته است.» البته این مقام مسوول تاکید کرد: «این مشوق فقط تورهای ورودی به‌عنوان صادرات معکوس را شامل می‌شود و گردشگری داخلی را در بر نمی‌گیرد، چون صادرات نیست و از طریق آن، ارزی به کشور وارد نمی‌شود.»

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 افق بورس در برابر سه مانع  [ دوشنبه، 12 خرداد ماه، 1393 ] 529 مشاهده
 افزایش 10درصدی قیمت میوه‌های نوبرانه  [ پنجشنبه، 25 مهر ماه، 1392 ] 1124 مشاهده
 وضعیت بازار خودرو مشهد  [ شنبه، 29 تير ماه، 1392 ] 2555 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب