امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
يكشنبه، 5 تير ماه، 1401


رئیس اتاق اصناف مشهد خبر داد: نقش پر رنگ اصناف کشوردر کار و تجارت
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : شنبه، 25 آذر ماه، 1396 تعداد بازدید: 3305

در جلسه ی تعاملات اقتصادی اتاق اصناف مشهد و اتاق پیشه وران هرات افغانستان که ساعت 9 صبح روز شنبه 24 آذر ماه با حضور هیئت تجاری اتاق پیشه وران  هرات و هیئت رئیسه اتاق اصناف مشهد و رؤسای اتحادیه های صنفی تحت پوشش در محل اتاق اصناف مشهد برگزار شد مسئولان هر دو اتاق بر ایجاد ارتباطات متقابل و افزایش تعاملات اقتصادی تأکید نمودند.

رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن ابراز خرسندی از حضور هیئت مذکوراظهار داشت: بیش از دو سال است که بین اتاق اصناف مشهد و پیشه وران هرات همکاریها و تعاملات مطلوبی برقرار شده است که این موضوع به جهت نزدیکی فرهنگی دو شهر ، هم دینی و هم کیشی بر مناسبات تیم تجاری دو اتاق افزوده است.

به گزارش روابط عمومی اتاق اصناف مشهد محمود بنانژاد مشهدی با تأکید بر این نکته که بخش اصناف صرفا تولید و فروش نیست،بیان داشت:  ما تولیدیهای خرد و کوچک را داریم که از آنها با عنوان msmها ( بنگاههای میکرو، مدیوم واسمال) یاد می شود که با یک سرمایه ی اندک راه اندازی شده، کارو تجارت می کنند، یک شغل پایدار ایجاد نموده و در نهایت به توسعه ی کشور کمک ویژه ای می کنند.

رئیس اتاق اصناف مشهد ضمن اشاره  به انعقاد تفاهم نامه بین دو اتاق طی دو سال گذشته در ادامه افزود: الفبای تجارت در بازار اتفاق می افتد، در همه جای دنیا بازار مبنای تجارت است، به جرأت می توان گفت پایه واساس بسیاری از کسب و کارهای بزرگ  از همین بازار شروع شده است.

وی تصریح کرد: اصلی ترین دلیل موفقیت اصناف در ایجاد کسب و کارهای بزرگتر این است که آنها با مشتری در ارتباطند، سلایق مشتری را می دانند وهمین امر برای آنها مبنا و راهبرد شده و براساس آن تجارت و تولیدشان را رقم می زنند.

بنانژاد افزود: در کشور ما بنگاههای خرد و کوچک جایگاه ویژه ای دارند که  برخی از آنها در حوزه ی اصناف و برخی در حوزه ی تولید و صنعت فعالیت می نمایند.

وی با اشاره به ضریب بیکاری در افغانستان اضافه کرد: ما به عنوان دوست، همسایه، هم مذهب و هم دین، می توانیم تولیدیهای خرد و کوچک را در بخش های فنی، فنی مهندسی، تولیدات کوچک مثل پوشاک و صنایع فلزی را در کشور افغانستان ایجاد نماییم.

روابط عمومی اتاق اصناف مشهد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 روند نگران کننده افزایش شرکت های غیر مجاز  [ سه شنبه، 15 اسفند ماه، 1396 ] 479 مشاهده
 آموزش عملی نرم افزار مالی تحت وب ویژه مدیران امورمالی  [ دوشنبه، 25 فروردين ماه، 1393 ] 1408 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب