امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
شنبه، 28 مهر ماه، 1397
زمان راه‌اندازی سرویس اینترنت کوتاه شد
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : يكشنبه، 12 آذر ماه، 1396 تعداد بازدید: 167

معاون وزیر ارتباطات ابهامات موجود درباره نرخ‌های جدید اینترنت را تشریح کرد و گفت: مصوبه جدید اینترنت از روز گذشته قابل اجرا است. حسین فلاح جوشقانی با بیان اینکه این مدل تعرفه‌گذاری بر مبنای مطالعات تطبیقی در کشورهای مختلف و بر مبنای سرعت اینترنت روی مصرف مشترکان در نظر گرفته شده، گفت: در این مدل تعرفه‌ای مشترک می‌تواند بر مبنای سرعتی که انتخاب می‌کند و نیز آستانه مصرفی که اپراتور برای حجم اینترنت پیشنهاد می‌دهد از سرویس استفاده کند و در صورت اتمام حجم سرعت مشترک به پایین ترین حد ممکن می‌رسد.

از سوی دیگر می‌تواند در صورتی که حجم مصرف منصفانه به پایان رسید، گیگ اضافه بخرد که در این مصوبه به ازای هر گیگ دو هزار تومان در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه نرخ‌های اعلام شده برای اینترنت برای یک بازه زمانی در نظر گرفته شده است، افزود: اپراتورها می‌توانند این سرویس را به‌صورت ماهانه، سه ماهه، شش ماهه یا یکساله به مشترکان ارائه دهند و پیش‌بینی این است که بر مبنای فضای رقابتی ایجاد شده و نیز نیاز بازار ارائه این سرویس‌ها به نفع مشترک باشد. معاون وزیر ارتباطات از برگزاری جلسه با حضور اپراتورهای اینترنت برای آغاز اجرای این مصوبه خبر داد و گفت: در این جلسه به اپراتورها الزام شده ظرف ۱۲ساعت کاری از زمان درخواست مشترک یا ۲۴ساعت معمولی نسبت به راه‌اندازی سرویس با تعرفه‌های جدید اقدام کنند.  فلاح جوشقانی گفت: بر مبنای برآورد صورت گرفته برای سرعت دو مگابیت بر ثانیه و بالاتر از آن میانگین هزینه‌ای که مشترکان در ماه باید پرداخت کنند چیزی حدود ۱۵هزار تا ۳۰هزار تومان خواهد بود.

وی در مورد جدول مقایسه‌ای اعلام شده و ابهامات مربوط به آن توضیح داد و گفت: این مقایسه با مصوبه قبلی رگولاتوری بوده است که اجرایی نشد؛ چرا که نمی‌توان روش فروش حجمی را که در گذشته بوده با قیمت‌های جدید که به‌صورت فروش غیرحجمی است مقایسه کرد به همین دلیل جدول مقایسه‌ای مربوط به مصوبه اینترنت غیرحجمی بوده که به دلیل نارضایتی کاربران اجرایی نشد. وی تاکید کرد: برآورد کلی از کاهش هزینه‌ها در اجرای مصوبات جدید نداریم و کاهش ۳۰ درصدی هزینه‌ها یک برآورد کلی است که دقیق نیست؛ اما می‌توانیم پس از اجرای طرح و بازخورد آن برآوردی از کاهش قیمت و نیز کاهش درآمد اپراتورها اعلام کنیم.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دو مصوبه جدید برای اصناف  [ سه شنبه، 4 خرداد ماه، 1395 ] 256 مشاهده
 کاهش 10 درصدي قيمت دفتر در سال جاري  [ يكشنبه، 9 شهريور ماه، 1393 ] 688 مشاهده
 تراز مثبت تجاری در آبان‌ماه  [ دوشنبه، 10 آذر ماه، 1393 ] 308 مشاهده
 12 ابر شرکت در انتظار لغو تحریم‌ها  [ سه شنبه، 8 ارديبهشت ماه، 1394 ] 363 مشاهده
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب