‎سلیمی گردآوری برندهای برتر ماشین‌آلات صنعت چوب را در این نمایشگاه مورد توجه قرارداد و گفت: این رویداد می‌تواند برای به‌روزرسانی فرآیند دکوراسیون و مبلمان کشور بسیار تاثیرگذار باشد، زیرا وقتی نجارها و تولیدکنندگان مجهز به دستگاه‌های به روز دنیا باشند و از آموزش‌های لازم بهره‌مند شوند، بازدهی بهتری را در صنعت ارائه می‌کنند.

‎وی با اشاره به حجم بسیار اندک صادرات در صنعت چوب ایران اظهار کرد: به‌دلیل تفاوت کیفیتی که بین محصولات تولیدی ایران و کشوری نظیر ترکیه وجود دارد، همسایگان ما نظیر عراق و جمهوری آذربایجان ترجیح می‌دهند محصولات مورد نیاز خود را از ترکیه وارد کنند و ما با وجود پتانسیل‌های بسیار صادرات بسیار اندکی را در صنعت چوب شاهد هستیم.

‎سلیمی با اشاره به اینکه ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت چوب بسیار تخصصی هستند، افزود: امیدواریم که با واردات ماشین‌آلات روز دنیا و استفاده از دانش روز دنیا صنعت چوب در ایران روند جدیدی را شاهد باشد. ‎وی با بیان اینکه میزان واردات در صنعت چوب ایران بسیار زیاد است، تاکید کرد: با وجود تعرفه گمرکی بسیار بالا، اما به‌دلیل تفاوت موجود در کیفیت کالا، واردات در بخش مبلمان و دکوراسیون ما بسیار زیاد است اما کم‌کم با ورود ماشین‌آلات مدرن می‌توان به سمت تولید باکیفیت و کم کردن واردات محصولات به کشور گام برداشت.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد