امام رضا(ع) :كسى كه كسب و تجارت مى ‏كند بايد از دروغ اجتناب كند
آخرین اخبار:
جمعه، 29 تير ماه، 1397
راه‌حل‌هایی برای مدیریت بی انگیزگی در محل کار
نویسنده: mohtasham تاریخ ارسال : سه شنبه، 9 آبان ماه، 1396 تعداد بازدید: 195

بسیاری از افراد در روزهایی که احساس خوبی دارند و همه چیز بر وفق مرادشان است‌‌، عملکرد و کارکرد درخشانی از خود ارائه می‌دهند‌، ‌اما اینکه بتوانیم در روزهای سخت و پر از ناملایمات هم مولد و پر بازده باشیم‌، ‌چیزی است که باید آن را آموخت. این کار می‌تواند گاه بسیار سخت باشد؛ به ویژه پس از وقوع اشتباهات.

به‌طور کلی‌، یک قانون وجود دارد که باید همیشه آن را مورد توجه قرار دهید: «به سختی می‌توان در روزهای سخت و بدون انگیزه به اندازه روزهای خوش و باانگیزه‌، ‌مولد و مفید کار کرد. با پذیرش این قانون باید تلاش چند برابری برای کار کردن در شرایط سخت مبذول داشت.» اگر شما این قانون را به ویژه در شرایط سخت به یاد داشته باشید‌، ‌آن گاه قادر خواهید بود با کمترین انگیزه ‌بهترین عملکرد را ارائه دهید. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که روزی را به کندی و بی‌حالی آغاز کرده باشید‌، اما با ایجاد هیجان و انگیزش مضاعف‌، آن روز را به بهترین نحو به پایان رسانده‌اید. آنچه در این میان به شما کمک می‌کند‌، انگیزه درونی‌تان است که توانایی‌های شما را به حداکثر ممکن می‌رساند. فرقی نمی‌کند برای خودتان کار می‌کنید یا برای یک شرکت و سازمان. ‌در هر صورت روزهایی برای شما وجود دارند که طی آنها ‌پیچیدگی‌های بسیاری برای شما روی می‌دهد که فقط با مدیریت درست می‌توان آنها را پشت سر گذاشت.

برای بسیاری از ما ‌این خود اشتباهات هستند که موجب کاسته شدن از انگیزه‌هایمان شده و همه چیز را برای ما تیره و تار می‌سازند و با بیرون ریختن این اشتباهات از ذهن است که می‌توان بر سطح انگیزه‌ها افزود و شرایط را بهبود بخشید. گاهی اوقات خوب است که در اندیشه‌ها و تخیلات خود غرق شده و به افکار خود اجازه پرواز دهید. در بسیاری مواقع که انگیزه خود را از دست می‌دهید، با استفاده از این تکنیک می‌توانید روز بهتری داشته باشید. بعضی وقت‌ها‌، ‌حالت بی‌انگیزگی و رخوت آن چنان قوی است که با هیچ ترفندی نمی‌توان آن را انکار کرد، اما می‌توان آن را به نحو مطلوب مدیریت کرد. من خودم در چنین شرایطی‌ ‌سعی می‌کنم به ذهن خود استراحت مطلق دهم و فارغ از عقل سلیم و منطق‌گرایی‌، ‌به همه چیز نگاه کنم. بستن چشم‌ها‌، لم دادن به صندلی راحتی و یک خواب کوتاه می‌تواند چاره ساز باشد. در این روزها‌، ‌به افکار و احساسات خود اجازه دهید شما را به هر جا که می‌خواهد‌ ببرد. پس از چند دقیقه خواهید دید که از حجم حملات افکار و احساسات منفی کاسته خواهد شد و بی انگیزگی و رخوت جای خود را به آرامش و انرژی خواهد داد. پس از خروج انرژی های منفی خواهید توانست به زندگی روزمره خود بازگردید و با توان کافی، ‌کارهایتان را انجام دهید.

منبع خبر: روزنامه دنیای اقتصاد

کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 چرا حقوق برخی کارکنان باید بیشتر از مدیران باشد؟  [ يكشنبه، 15 بهمن ماه، 1396 ] 145 مشاهده
 استراتژی بازاریابی با موبایل  [ چهارشنبه، 12 مهر ماه، 1396 ] 184 مشاهده
 الزامات مدیریت ایمنی در محیط کار  [ سه شنبه، 22 اسفند ماه، 1396 ] 154 مشاهده
 مدیریت تجربه مشتری در سال ۲۰۱۷  [ دوشنبه، 4 دي ماه، 1396 ] 128 مشاهده
 برای خوداشتغالی عینک واقع‌بینی بزنید!  [ دوشنبه، 7 خرداد ماه، 1397 ] 42 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام شما (ضروری): 
ایمیل شما (ضروری): 
نظر:
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]
امتیاز دهی به مطلب
انتخاب ها

 فایل پی دی اف فایل پی دی اف

 گرفتن پرينت از اين مطلب گرفتن پرينت از اين مطلب

 ارسال به دوستان ارسال به دوستان

 گزارش این پست به مدیر سایت گزارش این پست به مدیر سایت

اشتراک گذاري مطلب